Ar visada vaikai kelyje yra saugūs?

Rima Ulozienė
,
priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Apie saugų eismą kalbėtis su vaikais yra būtina. Mes, suaugusieji, esame atsakingi už savo vaikų saugumą ir suvokiame, kad jie kartais net nenorėdami to kartoja mūsų elgesį. Tad kodėl kartais skubėdami leidžiame sau pereiti gatvę degant raudonam šviesoforo signalui, bėgame per gatvę, kur nėra pėsčiųjų perėjos, taip sutaupydami kelias sekundes, bet rizikuodami savo vaikų saugumu? Grupėje aktyviai stengiamės supažindinti vaikus su saugiu eismu, todėl mus aplankė policijos darbuotojos ir šuniukas Amsis. Svečiai rodė filmukus, kaip elgtis gatvėje, priminė saugaus eismo taisykles. Vaikai patys grupėje iš įvairų medžiagų susikūrė kelią, automobilius ir žaisdami mokėsi saugiai elgtis.

 

Vaikai, stebėdami pėsčiųjų elgesį prie Maironio progimnazijos, nustebo, nes tiek mokyklinukai, tiek vyresnio amžiaus žmonės, pamatę, kad nėra atvažiuojančių automobilių, bėga per gatvę degant raudonam šviesoforo signalui. Šias situacijas pamačiusių ugdytinių mintys buvo įvairios: vieni klausdavo, kodėl jie nežiūri, kokia spalva dega, kitiems šovė mintis, kad jie neskiria spalvų, dar kiti išmąstė, jog šie neatsargūs žmonės niekada nelankė darželio.

Tad vieną gražią balandžio dieną „Kodėlčiukų“ grupė aplankė šeštąjį miesto policijos komisariatą. Policijos pareigūnės dar kartelį priminė vaikams saugaus eismo taisykles, per žaidimą įtvirtino žinias, kaip taisyklingai ir saugiai reikia pereiti per gatvę, priminė šviesoforo signalų reikšmes.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.