Projekto „Gamta gali gyventi be žmogaus, bet žmogus negali gyventi be gamtos“ partnerių susitikimas Turkijoje

Rita Rapšienė, Ilona Vizbarienė
,
Panevėžio Alfonso Lipniūno prog-jos anglų kalbos mokytojos

Mes, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos mokytojos Rita Rapšienė ir Ilona Vizbarienė, pagal projekto „Erasmus+“ mobilumus, spalio 9–15 d. dalyvavome Turkijoje (Stambule) vykusiame „Erasmus+“ projekte „Gamta gali gyventi be žmogaus, bet žmogus negali gyventi be gamtos“ (angl. „Nature can live without human but human can‘t live after no nature“).

 

Kartu su projekto partneriais iš Italijos ir Vengrijos, lankėmės Stambulo Sukru Yemenicioglu pradinėje mokykloje, susipažinome su mokyklos edukacinėmis aplinkomis, stebėjome mokinių veiklas. Mokykloje buvo parengta mokinių darbų, sukurtų iš antrinių žaliavų, paroda. Parengėme ir skaitėme pranešimą „Energijos šaltinių trūkumas ir antrinių žaliavų rūšiavimas Lietuvoje“.

 

 

Vėliau ir pačių laukė įdomus kūrybinis išbandymas. Dalyvavome kūrybinėse dirbtuvėse. Dirbdami grupėse, turėjome pagaminti darbus iš duotų antrinių žaliavų. Vyko darbų pristatymai.

 

Klausėmės Stambulo Cerrahpasa universiteto lektorės paskaitos apie atliekų rūšiavimą ir elektros išteklių trūkumą. Dienos veiklas pagyvino mokinių, apsirengusių kostiumais iš antrinių žaliavų, muzikinis pasirodymas. Turėjome galimybę aplankyti antrinių žaliavų perdirbimo centrą. Buvo įdomu pamatyti, kaip vyksta rūšiavimo ir perdirbimo procesai Turkijoje.

 

Neišdildomą įspūdį paliko projekto kultūrinė programa. Projekto dalyviai vyko į pažintinę – apžvalginę ekskursiją po Stambulą. Susipažinome su šalies istoriniu bei kultūriniu paveldu. Su projekto dalyviais aptarėme mūsų kultūrų panašumus bei skirtumus. Aplankėme Mėlynąją mečetę, Topkapi rūmus, Šv. Sofijos soborą, Bazilikos vandens saugyklą.

 

Paskutinę mobilumo dieną pasidalinome per savaitę patirtais įspūdžiais ir numatėme tolimesnes projekto veiklas bei kitą mobilumą Lietuvoje.

 

„Erasmus+“ projekto Nr. Ka2 (2020-1-HU01-KA229-078730_5)

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.