Projektas „Rudens melodija“

Vilniaus Verkių mokykla-daugiafunkcis centras moko auklėtinius ne tik per pamokas. Mūsų mokykloje organizuojamos įvairios ekskursijos, išvykos, netradicinės pamokos ir vykdomi labai įdomūs, mokiniams patinkantys, pamokantys projektai. Jau keletą mokslo metų mokykloje dirbama pagal metų laikus.

Ruduo – tai ypatingas metų laikas, kai galime grožėtis besikeičiančiomis gamtos spalvomis, klausytis rudeniško vėjo ir lietaus barbenimo. Tai metas įvertinti rudens teikiamas gėrybes, iš miškų ir laukų atkeliaujančias ant mūsų stalo. Darbas, draugystė su gamta atskleidžia gražiausias mūsų vaikų savybes, skatina rūpintis, jaustis atsakingiems, būti kantriems, žadina kūrybiškumą, smalsumą…

 

Šiais mokslo metais mūsų rudeninis projektas pavadintas „Rudens melodija“. Juo siekta, kad ugdytiniai, pedagogai ir tėvai taptų lygiaverčiais partneriais, įgyvendindami mokyklos sveikatos ugdymo programą. Projektas prasidėjo pirmosiomis rugsėjo dienomis. Mokiniai padėjo tėvams surinkti derlių iš laukų, paskui į mokyklą atnešė įvairių daržovių ir vaisių, kuriuos naudojome kaip rodomąją priemonę, spręsdami matematinius uždavinius arba ruošdami sveiką maistą.

Vaikščiodami po mišką ir parką, surinkome daug gamtos suteiktų medžiagų: medžių lapų, kankorėžių, uogų, kaštonų, gilių. Per technologijų pamokas mokiniai sukūrė įvairiausių papuošalų, o per piešimo – nupiešė ir surengė parodą „Rudens peizažas“.

 

Įdomiausius dalykus mokiniai drauge su mokytojais įgyvendino per netradicinę dieną, kūrybines dirbtuves: pirmo aukšto mokiniai kūrė iš gamtinės medžiagos batukus, antro aukšto – spalvingus skėčius, trečio aukšto auklėtiniai papuošė rudenines skrybėlaites. Iki šiol mūsų mokykla atrodo labai spalvingai, o vaikai tai matydami didžiuojasi.

Per pailgintos dienos valandas vaikai skaitė pasakas, tekstus apie rudens gėrybes, sveiką mitybą, vaidino, rodė vaisius ir daržoves.

 

Stanislava VOLODKOVIČ

Pradinių klasių vyr. mokytoja, specialioji pedagogė

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.