Projektas „Pamokos matuojasi Panevėžio įmones“

Danguolė Kviliūnienė
,
Panevėžio Alfonso Lipniūno prog-jos mokytoja

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos 1b klasės mokiniai dalyvauja projekto „Lyderių laikas 3“ kūrybinės komandos ir VšĮ Panevėžio plėtros agentūros iniciatyvos projekte „Pamokos matuojasi Panevėžio įmones“. AB „Panevėžio energija“ pakvietė pirmokus į įmonę susipažinti, kaip šiluma atkeliauja pas vaikus.

 

Panevėžio katilinės Pušaloto g. viršininkas Egidijus Balčėtis, KAT vad. inžinierius Andrius Dubinskas, atstovė spaudai Daiva Paulauskienė ir kiti UAB „Panevėžio energija“ darbuotojai  pristatė įmonę, įrenginius, senąjį ir naująjį korpusus, supažindino su įmonės struktūra, veiklos ypatumais, pademonstravo IT galimybes ir reikalingumą įmonėje. Mokiniai sužinojo, kaip šiluma atkeliauja į namus, kokių specialybių darbuotojai dirba įmonėje. Pirmokai turėjo galimybę viską apžiūrėti iš arti, paliesti rankomis, tyrinėti, tyrinėjant ir stebint daryti išvadas. Buvo įdomu sužinoti, kaip atrodo biokuras, pjuvenos, medžio drožlės, kokie yra pelenai, kur jie naudojami, kaip užkuriama ugnis katile, stebėti, kaip ugnis dega, kokios mašinos atveža kurą, kur kyla dūmai, kaip sveriamas kuras.

 

Pirmokus į išvyką lydėjo ir juos globojo 5b klasės mokinės Viktorija Zaleckytė ir Aidė Markauskaitė – smagu mokytis iš vyresniųjų draugų bendrauti ir bendradarbiauti. Tyrinėdami pirmokai mokėsi apibendrinti, įrodymais pagrįsti įgytas žinias, sieti naujas žinias su asmenine patirtimi.

 

Išvyka paliko daug įspūdžių, teigiamų emocijų, naujos patirties.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.