Šypsenos diena Mažeikių darželyje-mokykloje „Kregždutė“

Loreta Šličiuvienė
,
Mažeikių darželio-mokyklos „Kregždutė“ logopedė metodininkė

Ne veltui sakoma, kad šypsena yra vienas iš dalykų, kuriuos sėkmingi ir laimingi žmonės įtraukia į kasdienį privalomų darbų sąrašą. Ir tai tampa jų įpročiu. Manau, kad šiuo sudėtingu, įtemptu visiems laikotarpiu privalome net ir mažuose, paprastuose dalykuose įžvelgti ką nors gero, priverčiančio šypsotis. O kas gi priverčia pedagogus šypsotis? Vaikai!

 

O kas priverčia šypsotis vaikus? Mylintys žmonės – tėvai, pedagogai, geri draugai – bei siurprizai. Juk ir vienas pagrindinių ugdymo tikslų yra auginti drąsų, pasitikintį, sėkmingą ir laimingą vaiką. Šypsena ir sukuria tą laimės pojūtį, kurį turime dovanoti vaikams kiekvieną dieną.

 

Mažeikių darželio-mokyklos „Kregždutė“ kieme nuo ankstaus ryto du linksmuoliai personažai kvietė visus vaikus ir tėvus, kitus darbuotojus paminėti Tarptautinę šypsenos dieną. Čia jų laukė mobili fotostudija. Visi galėjo nusifotografuoti ir dovanoti originalias šypsenas. Po fotosesijos, atsisveikinę su savo vaikais, tėvai išsitraukė personažų paruoštus palinkėjimus, kuriuos nešė, skleidė lyg „gerąjį virusą“ ir dalijosi su savo bendradarbiais, draugais, giminaičiais.

 

Vėliau vaikai darželio-mokyklos kieme atliko liežuvio ir lūpų mankštelę, stengdamiesi demonstruoti šypsenas, kalbos ir kvėpavimo pratimus, linksmas žaidybines užduotis. Iš antrinių žaliavų (tualetinio popieriaus ritinėlių) kartu su personažais klounais vaikai vėrė ilgiausius pasaulyje karolius „Šypsenai“, po to džiaugėsi, šokinėjo per „virvutę“.

 

Renginį vainikavo šypsenų šokis ir bendra nuotrauka. Visi vieni kitiems pažadėjome kuo dažniau šypsotis, dovanoti geras emocijas, kad kuo dažniau pasijustume laimingesni.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.