Projektas „Pagelbėk artimui“

Bronė Aliukonienė
,
etikos mokytoja

Kalėdinis laikotarpis yra nuostabus, skirtas sustoti, pamąstyti, prisiminti, susitelkti, nes kasdienėje rutinoje tiesiog nepastebime mažiausių, svarbiausių, paprasčiausių dalykų.

 

Šiais metais Trakų r. Rūdiškių gimnazijoje vykdėme jau tradicija tapusį projektą „Pagelbėk artimui“. Tačiau šį kartą jis kiek kitoks, nes visas numatytas veiklas, bendraudami ir bendradarbiaudami, vykdėme virtualioje erdvėje. Taip, kaip ir gimnazijoje, taip ir virtualioje erdvėje etikos neformalaus užsiėmimo dalyviai gamino kalėdines dekoracijas, atvirukus, žaisliukus eglutei iš antrinių žaliavų. Pasiruošimo laikotarpis tikrai neprailgo – gaminant papuošimus daug bendrauta, dalytasi įspūdžiais. Su meile pagamintas visas kalėdines dekoracijas suskubome dovanoti senoliams bei vaikų globos namams.

 

Bendradarbiaudami su Trakų r. Rūdiškių seniūnijos socialine darbuotoja Rasa Banišauskiene bei Trakų padalinio Rūdiškių girininkijos girininku Jonu Aliukoniu, kuris dovanojo kalėdinių eglučių, savo rankomis pagamintas dekoracijas skyrėme vienišiems senoliams bei VšĮ „Šv. Jono vaikai“ globos namams, įsikūrusiems Trakų r. Apatiškių ir Gojaus kaimuose. Labai gaila, kad šį kartą aplankyti senolių ir vaikų globos namuose gyvenančių negalėjome, tačiau visus šilčiausius linkėjimus ir nuoširdumą sudėjome į kiekvieną pagamintą žaisliuką, o šiltus apkabinimus ir eglutę tiesiog palikome prie durų…

 

Nors šiais metais Kalėdų šventė kiek kitokia, tačiau, šventine nuotaika besidalydami net ir per atstumą, mokėmės išgirsti, išklausyti, stengėmės būti jautresni ir atlaidesni, suvokėme, kaip svarbu pagelbėti artimui, pasakyti gerą žodį, nusišypsoti, savo dėmesiu praskaidrinti šias prieššventines dienas. Tikimės, kad besidalijant visi metai bus prasmingesni ir geresni.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.