Geriausio metų Vilniaus regiono bibliotekininko „Riešutas“ konkurse – alytiškių sėkmė

Vilija Dranginytė
,
Alytaus Jotvingių gimnazijos bibliotekininkė

Baigiantis metams tradiciškai vyksta Vilniaus regiono bibliotekų apdovanojimai „Riešutas“. Šiemet jie virtualūs ir įvyko gruodžio 18 dieną. Apdovanojimai surengti vaizdo konferencijų ir pokalbių platformoje „Zoom“ bei tiesiogiai transliuoti Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos socialinio tinklo „YouTube“ paskyroje. Šiais metais apdovanojimai surengti jau penktąjį kartą. Tai puiki proga trumpam stabtelėti ir įvertinti savo ir kolegų pasiekimus, pasidžiaugti nuveiktais darbais, įgyvendintais projektais ir pasiektais rezultatais. Šiemet Vilniaus regiono bibliotekų apdovanojimai „Riešutas“ įteikti keturiems nominuotiesiems: Geriausiam bibliotekos vadovui, Geriausiam metų bibliotekininkui, Geriausiai komandai ir Geriausiai mokyklos bibliotekininkei.

 

Sveikiname Alytaus Putinų gimnazijos bibliotekos vedėją Marytę Žuromskienę. Ji išrinkta geriausia regiono mokyklos bibliotekininke! M. Žuromskienė apdovanota už labai gerus profesinio darbo rezultatus, naujovių, skatinusių tobulinti darbą arba atskirus jo procesus, pasiūlymą ir įdiegimą, pasižymėjimą profesinėje veikloje, bibliotekos vardo garsinimą ir aktyvų atstovavimą, bibliotekininko teigiamo įvaizdžio kūrimą, aktyvią visuomeninę veiklą, aukštą darbuotojo kultūros lygį bei erudiciją ir jos pritaikymą profesinėje veikloje.

 

Alytaus miesto mokyklų bibliotekininkų metodinis būrelis rekomendavo kolegę šiam apdovanojimui, nes įvertino jos gebėjimą planuoti, organizuoti, valdyti ir įgyvendinti mokyklos bibliotekos bei informacijos paslaugas bei sistemas, leidžiančias tenkinti visos bendruomenės poreikius. Stebina kolegės gebėjimas dalyvauti raštingumo ugdymo ir skaitymo skatinimo, medijų meno ir informacinio raštingumo ugdymo, mokymosi tyrinėjant programose, technologijų taikymo ugdymo procese eigoje. Marytė aktyvi metodinio būrelio veikloje, iniciatyvi ir draugiška kolegė. Jos veikla reikšminga gimnazijos bibliotekai ir bendruomenei. Vykdoma kultūrinė ir švietėjiška veikla, inicijuojami projektai, atstovavimas bibliotekai užtikrina sklandų darbą bei gerus veiklos rezultatus, suteikia naujų galimybių ir paslaugų visuomenei.

 

Putinų gimnazijos vadovybė puikiai vertina įvairias bibliotekos vedėjos veiklas: jaunimo bendrakultūrinės patirties sklaidą, kokybišką kultūros paso integravimą į gimnazijos ugdymą, puikų bibliotekinių-bibliografinių veiklų koordinavimą, kvalifikacijos kėlimą dalyvaujant seminaruose, konferencijose, mokymuose ir projektinėse veiklose. Puikius darbo rezultatus lemia nuoseklus darbas. M. Žuromskienė puoselėja meninį žodį, savo kūrybą spausdina vietinėje spaudoje. Ji – Alytaus apskrities literatų klubo „Tėkmė“ narė. Taip pat sveikiname Alytaus miesto Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus kolektyvą, kuris tapo Geriausia komanda.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.