Butrimonių gimnazija pagerbta Krašto apsaugos ministerijoje

Kasmet Vilniuje minint Lietuvos vėliavos dieną Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai nuleidžia visus metus bokšte plevėsavusią trispalvę ir iškelia naują. Pagal susiklosčiusią tradiciją nuleista vėliava perduodama saugoti vienai iš Lietuvos mokyklų.

 

Iniciatyva perduoti mokyklai Gedimino pilies bokšto trispalvę kilo 2005 m., siekiant pagerbti ir paskatinti mokyklas, aktyviai dalyvaujančias ugdant vaikų ir jaunimo pilietiškumą, visuomeninį ir pilietinį aktyvumą, skatinant šalies istorijos, kultūros ir Lietuvos kariuomenės pažinimą. Iki 2005 m. vėliava būdavo perduodama Lietuvos nacionaliniam muziejui.

 

Visos nuostatų kriterijus atitinkančios mokyklos gali dalyvauti atrankoje, išskyrus tas, kurios nuo 2005 m. jau yra gavusios Gedimino pilies bokšto Lietuvos valstybinę vėliavą.

Paraišką konkursui gauti Gedimino pilies bokšto vėliavą Butrimonių gimnazija teikė jau trečią kartą. Šiemet į teisę saugoti šį valstybės simbolį pretendavo net 39 mokyklos. Komisija, sudaryta iš Krašto apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų ir Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovų, aktyviausias mokyklas rinko atsižvelgdama į kryptingą, daugelį metų vykdomą pilietinę veiklą, tradicijų puoselėjimą, ypatingą dėmesį pažįstant savo kraštą.

 

Sausio 1 d. vėliava įteikta Rokiškio r. Pandėlio gimnazijai, o Alytaus r. Butrimonių gimnazija buvo visiškai šalia šio titulo ir gavo paskatinamąjį prizą – sausio 26 d. gimnazijos atstovai pakviesti į Krašto apsaugos ministeriją. Po pažintinės ekskursijos butrimoniškiai susitiko su viceministru Žilvinu Tomkumi, jis pasidžiaugė gimnazijoje vykdoma aktyvia pilietine veikla, akcentavo šių veiklų svarbą kasdieniame gyvenime, palinkėjo ateityje laimėti ir pagrindinį konkurso prizą. Viceministras gimnazijos delegacijai įteikė iš šaudmens tūtos pagamintą specialią taurę su įrašu, knygą apie 700-ąjį gimtadienį švenčiantį Vilnių, žemėlapį ir ekskursiją Nacionaliniame muziejuje.

 

Džiaugiamės, kad mūsų veiklos yra pastebėtos, įvertintos, o tai įpareigoja kryptingai siekti tikslo – garbingiausio šio konkurso įvertinimo.

 

Butrimonių gimnazijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.