Pedagogai tobulino skaitmeninio raštingumo kompetencijas

Valstybės institucijų kalbų centras (VIKC), bendradarbiaudamas su Britų Taryba (British Council Lithuania #PeopleToPeople), rugsėjo 2 d.–spalio 30 d. nuotoliniu būdu sėkmingai įgyvendino dvi pedagogų kvalifikacijos tobulinimo programas: „Technologijos ir klasė 2020“ (rugsėjo 2 d.–spalio 29 d., 48 akad. val.) ir „Mokinys skaitmeninėje klasėje 2020“ (rugsėjo 22 d.–spalio 30 d. 40 akad. val.). Drauge su ekspertais-praktikais iš Didžiosios Britanijos Keith Byne ir Joe Dale skaitmeninio raštingumo įgūdžius lavino 60 mokytojų iš visos Lietuvos. Joe Dale – dirba su šiomis kompanijomis: kalbų tinklu „Network for Languages“, ALL, Britų Taryba, korporacija BBC, interneto telefonijos tinklu „Skype“, Jungtinių Amerikos Valstijų programinės ir techninės įrangos gamintoju „Microsoft“ ir britų naujienų ir žiniasklaidos svetaine „The Guardian“. Keith Byne – rengęs tokius projektus kaip knygų serija, skirta didžiuliam Kinijos leidėjui FLTRP, bendradarbiavęs su BBC televizijos kanalu – parašęs daugialypės terpės veiklas seriale „Įsitrauk į ispanų kalbą“.

 

Šios programos įgyvendinimas – reikšminga pagalba mokytojui, gebančiam praktiškai valdyti skaitmeninio raštingumo kompetencijų gebėjimus ir nuostatas šiose srityse: informacijos valdymas; komunikavimas; skaitmeninio turinio kūrimas; skaitmeninis mokymas ir mokymasis; skaitmeninio raštingumo problemų sprendimas.

 

Programa „Technologijos ir klasė 2020“ skirta mokytojams, turintiems pradinių ir pagrindinių interneto bei technologijų naudojimo vartotojo žinių, tačiau norintiems šias žinias gilinti ir kūrybiškai pritaikyti.

Vyko 12 tiesiogiai transliuojamų praktinių mokymų-paskaitų vaizdo konferencijų ir pokalbių platformoje „Zoom“, pagal tvarkaraštį (17.00–18.30 val. nuotolinis seminaras, 18.30–20.00 val. savarankiškas darbas individualiai arba grupėmis „Zoom Breakout“ kambariuose konsultuojant lektoriui). Iš viso – 48 akademinės valandos.

 

Mokymų metu, mokydamiesi kalbų klasėje, dalyviai sužinojo naujausių technologijų naudojimo tyrimų duomenų analizę, įskaitant vertinimą, bendradarbiavimą, „atvirkštinės klasės“ metodą, mišrųjį mokymąsi, refleksiją, grįžtamąjį ryšį, kalbėjimo įgūdžius ir kt. Taip pat įgijo praktinių įgūdžių: naudojimasis „Google“ dokumentais, „Google“ pateikčių rengykle, internetiniu mainų ir publikavimo įrankiu „Padlet“, apklausų administravimo programine įranga „Google Forms“, ekrano fiksavimo technologija, socialiniu tinklu „YouTube“, išplėstiniais paieškos metodais, vaizdo ir garso įrašų bei tinklaraščių ir svetainių kūrimu.

Programos pabaigoje mokytojai pristatė parengtą skaitmeninę mokymo priemonę (pvz., pamokos pateiktį, užduočių rinkinį, skaitmeninį mokymosi objektą, jo taikymo pamokoje pavyzdžių, pamokos ar veiklos scenarijų ir pan.).

 

Kviečiame susipažinti ir pasisemti idėjų. Pamokų planai pradinėms ir vidurinėms klasėms
https://vikc.lt/wp-content/uploads/2019/09/Technologies-and-the-Classroom-2020.pdf.

 

Dalyvių sukurti tinklaraščiai:

https://sites.google.com/d/1ufGdLDCUhW1hPpiKrBeqnOxIAb5HB3eC/p/1fzw8Ci-RrPUdkJzuKB5wBZeJ4ajk6XRj/edit,

https://sites.google.com/view/jovitazilinskienetea/home,

https://sites.google.com/view/atzalynasprogymnasium/pagrindinis-puslapis,

https://sites.google.com/view/technologies-and-class-2020/technology/mentimeter,

https://sites.google.com/view/sigita-grinaveckiene/home,

https://sites.google.com/view/audrones/pagrindinis-puslapis,

https://sites.google.com/d/16eHvUG5srMG-qsRLDIC_mnrxNYbSFMQs/p/1rncLUCKreZ7i7am89TltBQA76UQxJ_r6/edit.

 

Programa „Mokinys skaitmeninėje klasėje 2020“ skirta pažengusiems mokytojams, norintiems tobulinti skaitmeninio raštingumo kompetenciją ir turintiems pagrindinių bei pažengusio interneto ir technologijų naudojimo vartotojo žinių, tačiau norintiems principingai ir organizuotai šias žinias gilinti.

Vyko 10 tiesiogiai transliuojamų praktinių mokymų-paskaitų vaizdo konferencijų ir pokalbių platformoje „Zoom“, pagal tvarkaraštį (17.00–18.30 val. nuotolinis seminaras, 18.30–20.00 val. savarankiškas darbas individualiai arba grupėmis „Zoom Breakout“ kambariuose konsultuojant lektoriui). Iš viso – 40 akademinių valandų.

 

Mokymų metu dalyviai mokėsi naudotis šiuolaikiniais technologiniais įrankiais, įgijo ir pagilino praktinius technologinius įgūdžius bei mobilaus mokymosi galimybių žinias ir išmoko kurti multimodalinį mokymosi turinį; kūrė pamokų planus naudodamiesi sesijos metu išmoktais įrankiais.

 

Pamokų planai (B1/B2 lygiai)

Pamokos tema, nuoroda
What’s the time

https://read.bookcreator.com/LUUjN7OwTXYjdNOS2pTfA0Vdi1E3/XSHjw0AKRTu49_r2PSJhaQ

Halloween

https://read.bookcreator.com/N5ytwr5G8yRzDsuk4TQ70eXobR23/25_32t3KSJiLfqKcSAP_IA

Landmarks

https://read.bookcreator.com/HrlHBTogPnRGYZWzJJ3Buxarm8l2/U866sS_CTC-VwlojEUvOqA

Remote learning

https://read.bookcreator.com/ZJzgAf20ZpTuWpPKTCRLj5xQdis1/ajqqQmsgTtyjTHBXvOAVow

Animal kingdom

https://read.bookcreator.com/SiwXO4AhIkVLptvdm6WwZZTTqYn2/M5Ggy77ATG2dNjmvjD25Cg

Cristopher Columbus

https://read.bookcreator.com/QLK2wbEOovdsr1AF5c0iLGilVh02/UzuM9p7yQUy9e4elO4EUpg

Cultural identity

https://read.bookcreator.com/6IESCnLMGjMtTsXy3UdrUYoANri1/GYaq2scEQL2W_byUK7eJRg

Present Perfect & Past Simple

https://create.kahoot.it/share/present-perfect-past-simple/5d46e52c-b0a6-4d7c-b72e-d84a3fa27330

Numbers: addition, subtraction etc.

https://read.bookcreator.com/g7cPkpnx7JOmPlpazzt-PyE_j6vOz708TUsHLLrq0AI/nczGP4vFSnamR8sKzdWbGQ

Wild animal

https://read.bookcreator.com/GvNiioZCTgPa9eUBh0gQpNjbBm12/Ek9c4n7eTXi7LFbMjPgT2g

Ancient Greek Theatre

https://read.bookcreator.com/WIOLqQnQUCb2dTSD3G5vFENoIfJ3/njPHTA5oT4qzD6uiAUyjbA

My first e book

https://read.bookcreator.com/k4ZmonuUZkXtWZBDiGqVxb4YNP52/HIByP767Q5SaGJhB_AWIMw

Baigiamoji virtuali dviejų dienų konferencija „Mokausi-Tobulėju-Mokau“

 

Programų įgyvendinimą užbaigėme virtualia baigiamąja konferencija „Mokausi-Tobulėju-Mokau“, kuri truko dvi dienas (10 akad. val.). Skaitmeninio raštingumo įgūdžius tobulino 401 mokytojas.

Plenarinio pranešimo pateiktis rasite čia.

Pirmos dienos (spalio 29 d.) konferencijos įrašą žiūrėti galite socialinio tinklo „YouTube“ VIKC paskyroje čia.

Antros dienos (spalio 30 d.) konferencijos įrašą taip pat rasite socialinio tinklo „YouTube“ VIKC paslyroje čia.

 

Dėkojame už puikias nuotolinio mokymo idėjas, pasidalintas konferencijoje.

 

Valstybės institucijų kalbų centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.