Floristė moko, kaip pasigaminti klasikinį advento vainiką

Paskutinį lapkričio sekmadienį prasideda adventas – prieškalėdinis laukimo ir susikaupimo laikotarpis. Vienas jo simbolių – advento vainikas, žymintis keturis advento sekmadienius. Tokią puošmeną nesudėtinga pasigaminti ir namuose. Kokias gamtines medžiagas galima naudoti ir kaip jas skoningai sukomponuoti, pasakoja Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro floristikos profesijos mokytoja Erika Pratapienė.

„Šiemet žmonės gerokai anksčiau pradeda kurti šventinę atmosferą savo namuose. Tikriausiai karantinas ir su juo susiję ribojimai daugelį įkvepia ieškoti kūrybinių sprendimų. Advento vainiko kūrimas gali tapti puikia relaksacija ir net suteikti optimizmo. Juk advento vainike degančios žvakės simbolizuoja ėjimą iš tamsos, į šviesą“, – pasakoja floristė ir dalijasi naudingais patarimais.

Naudojamos gamtinės medžiagos

 

Advento vainikas turi atspindėti ramybę ir susikaupimą, tad jo pynimui rekomenduojama naudoti natūralias gamtines medžiagas, žemiškas spalvas, vengti blizgučių ir kitų ryškių elementų.

Pirmiausia reiktų pasirūpinti vainiko pagrindu. Jis dažniausiai gaminamas iš šiaudų arba šieno. Jeigu norite greitesnio rezultato, tokį vainiko pagrindą galite įsigyti daugelyje prekybos centrų. Turite pagrindą, vadinasi, galima pradėti pinti – iš eglių, pušies, kėnio ar kitų visžalių augalų šakelių. Jos dėliojamos pagal laikrodžio rodyklę ir tvirtinamos žalios spalvos vielute ar tvirtu siūlu. Šiaudų pagrindą reikia kuo gausiau apsukti šakelėmis, tokiu būdu išgaunamas puresnis ir puošnesnis vaizdas.

 

Apipintą vainiką galima dekoruoti. Puikiai tinka džiovinti augalai – kankorėžiai, samanos medžių šakelės, žievės, lapai, gilės. Vainiko puošybą galima paįvairinti cinamono lazdele, apelsino, citrinos griežinėliais, anyžiumi, lotosu, raudonomis uogomis ir kt.

Erika pasakoja, jog paprastai, kurdami advento vainikus, floristai vadovaujasi pasaulinėmis tendencijomis. Kadangi šiemet populiaru įvairiose floristinėse kompozicijose naudoti dažytus augalus, tai keletą tokių, neryškiai dažytų, galima panaudoti ir advento vainike. Pavyzdžiui, puošdama savo vainiką, floristė naudoja dažytą aguoną, plimozą, eukalipto lapų, paįvairina jį medvilnės žiedeliais, raityto lazdyno šaka ir lotosu. Šakos prie vainiko tvirtinamos vielos kabėmis. Jas nesudėtinga pasigaminti sukarpius ir perpus perlenkus vielos gabaliukus.

Žvakių komponavimas

 

Jei kuriame klasikinį advento vainiką, reiktų įkomponuoti ir keturias žvakes, žyminčias keturis advento sekmadienius. Naudojamos trys violetinės žvakės ir viena rožinė. Jos simbolizuoja ėjimą iš tamsos, į šviesą. Pirmąjį advento sekmadienį uždegama Pranašų žvakė, simbolizuojanti viltį, antrąjį sekmadienį – Betliejaus žvakė, primenanti Betliejaus šviesą ir išganymą, trečiąjį sekmadienį – rožinė – Piemenėlių žvakė ir ketvirtąjį – Angelų žvakė.

Nebūtina žvakes smaigstyti vainike, jos gali būti jo ertmėje ar išorėje sustatytose žvakidėse. Floristė Erika žvakes komponuoja vainike. Ji žvakėms pagamina kojeles iš bambukinių iešmelių. Juos tvirtina lipnia juosta ir apsuka dekoratyvine juostele. Svarbiausia, kad naudojamos žvakės ir vainikas sudarytų bendrą, harmoningą vaizdą.

 

Kviečiame žiūrėti vaizdo pamoką, kurioje floristė Erika Pratapienė rodo visus advento vainiko kūrimo etapus.

 

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.