Pavasario kalbos šventė Anykščiuose

Raimonda Kirvėlienė
,
Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto g-jos logopedė ekspertė
Viktorija Jurkėnaitė
,
Anykščių l.-d. „Žilvitis“ logopedė metodininkė

Balandžio paskutinę savaitę vyko Anykščių rajono ugdymo įstaigų priešmokyklinio amžiaus ugdytinių nuotolinė kalbos viktorina „Garsų ir žaidimų šalis – 2022“, kurią organizavome ir vedėme mes, švietimo pagalbos mokiniui specialistės, logopedės Raimonda Kirvėlienė ir Viktorija Jurkėnaitė. Viktorinoje dalyvavo penkios Anykščių rajono ir miesto priešmokyklinukų komandos: „Raguvėlės Juostukai“ (Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos Raguvėlės skyrius), „Linksmukai“ (Anykščių lopšelis-darželis „Žilvitis“), „Bitutės“ (Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazija), „Spinduliukai“ (Anykščių vaikų lopšelis-darželis „Spindulėlis“), „Nykštukai“ (Anykščių vaikų lopšelis-darželis „Žiogelis“).

 

Tardama sveikinimo žodžius ir palinkėjimus dalyviams, pavasarinę kalbos šventę atidarė Anykščių švietimo pagalbos tarnybos direktorė Vita Abraškevičienė. Vaikai su džiaugsmu, padėdami vienas kitam, atliko įvairias organizatorių parengtas žaidybines-kalbines užduotėles. Stebėdami ekrane kiškius, vaikai mankštino lūpytes ir liežuvėlį, tarė skirtingus garsus. Po kūrybingų vaikų prisistatymų, buvo atliekamos užduotys. Pirmoje užduotyje kiekvienas komandos dalyvis turėjo pavadinti paveikslėlį ir nustatyti pirmą ir paskutinį žodžio garsą. Vėliau laukė komandinė užduotis, kurioje reikėjo prisiminti pavasario požymius. Komandų kapitonams teko pasukti galveles ir teisingai užbaigti sakinius parenkant tinkamą paveikslėlį. Po trumpos pertraukėlės visos komandos atliko kūrybines užduotis, kurioms iš anksto buvo pasiruošę reikalingas priemones: sukarpytus paveikslėlius, piešimo lapą, klijus. Miklindami pirštelius, būsimieji pirmokai dėliojo ir klijavo pavasarines dėliones-paveikslus. Sukūrę išradingus pavadinimus „Kiškių Velykos“, „Velykų diena“, „Velykų margučiai“, „Vaikai dažo kiaušinius“, „Vaikų margučiai“ ir sugalvoję po kelis sakinius kiekviena komanda pristatė savo kūrybinius darbus. Renginio pabaigoje mažųjų dalyvių patirtas puikias emocijas atspindėjo jų pačių įsivertinimas „besišypsančių saulučių“ paveikslėliais. Visi be išimties džiaugėsi įveiktomis užduotėlėmis.

 

 

Pasibaigus viktorinai, Anykščių švietimo pagalbos tarnybos direktorė Vita Abraškevičienė pasidžiaugė vaikų gebėjimu susikaupti atliekant ne tik komandines, bet ir individualias užduotėles. Direktorė nuoširdžiai padėkojo švietimo pagalbos specialistėms ir mokytojoms už vaikų paruošimą.

 

Smagu, kai mažieji susirenka išbandyti savo jėgas ir pabendrauti.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.