Paskutinis tarptautinio projekto veiklų įgyvendinimo susitikimas Turkijoje, Stambule

Jurga Bučnienė
,
anglų kalbos mokytoja

Gegužės 1–5 dienomis, Meškuičių gimnazijos šeši mokiniai Pijus, Gustas, Lukas, Urtė, Daina, Deimantė kartu su mokytojomis Jūrate ir Egle, Turkijoje, Stambule susitiko su kitais projekto „Kompiuteriniai įgūdžiai šiuolaikiniame ugdyme“ (angl. „Computer skills in modern education”) partneriais iš Rumunijos, Italijos ir Bulgarijos.

 

Kadangi gegužės 1-oji, kaip ir mūsų šalyje, nedarbo diena, tad pirmąją susitikimo dieną partneriai skyrė kultūrinei ir pažintinei veiklai. Svečiai aplankė Tokpaki rūmus, Mėlynąją mečetę. Apžiūrėjo Konstantinopolio hipodromą, Serefiye cisternoje stebėjo šviesų šou ir apsipirko Bazar turguje.

 

Antroji projekto diena Stambule prasidėjo Eyupsultan Anadolu Lisesi mokykloje partnerių iš Rumunijos, Italijos, Bulgarijos, Lietuvos ir Turkijos susitikimu. Dalyviai pristatė geografijos pamokose naudojamas svetaines, apžiūrėjo mokyklą, sportavo, išbandė Turkijos marmuro šou dirbtuves, ragavo tradicinius patiekalus. Po pietų, tęsdami pažintį su miestu, apžiūrėjo Taksim rajoną, Galatos bokštą.

 

 

Trečioji projekto diena buvo taip pat skirta pažintinei veiklai. Apžiūrėję šešių Osmanų sultonų ir Turkijos Respublikos įkūrėjo prezidento Mustafa Kemalio Atatiurko Dolmabahče rūmus, linksmai dainuodami ir šokdami autobuse, svečiai nuvyko į Azijinę Stambulo dalį, kur nuo Čamlika kalno grožėjosi miesto panorama. Mūsų gimnazijos mokiniai Stambulo parke linksmai iškylavo su savo naujaisiais draugais. Diena buvo kupina įspūdžių ir gerų emocijų.

 

Ketvirtoji diena Turkijoje, Stambule prasidėjo Eyupsultan Anandolu Lisesi mokyloje. Kol mokiniai darbavosi tinklapių kūrimo dirbtuvėse, naudojant HTML ir CSS kalbas, mokytojai aptarė projekto veiklas ir rezultatus. Vėliau pasikėlė į Pjerolotti kalną, esantį šalia mokyklos, apžvalgos aikštelę, nuo kurio atsiveria nuostabi Stambulo panorama ir mokyklos vaizdas. Daug įspūdžių svečiai patyrė dviejų valandų kruize po Bosforo sąsiaurį. Dalyvių pažymėjimų įteikimo šventinėje vakarienėje partneriai ragavo tradicinio kebabo su aviena. Deja, aviena ne lietuvaičių skoniui.

 

Paskutinę dieną mokiniai ir mokytojai praleido Eyupsultan Anandolu Lisesi mokykloje, kur toliau darbavosi tinklapių kūrimo dirbtuvėse, naudodami Word Press programą. Draugiškos krepšinio varžybos, žaidimai, šilti pokalbiai, skardus juokas, laimė, atradus kažką nepaprastai brangaus ir liūdesys, nes tuoj reikės išsiskirti… Mobilumas Stambule, Turkijoje baigėsi, bet draugystė tęsis dar ilgus metus.

Projektui finansinę paramą suteikė Europos sąjunga.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.