Partneriai iš penkių šalių susitiko mokytis STEAM Budapešte, Vengrijoje

Jurga Bučnienė
,
anglų kalbos mokytoja

Gegužės 15–19 dienomis, keturi mokiniai Mija, Aurėja, Lukas ir Arūnas su mokytojomis Jurga ir Irena išvyko į Budapeštą, Vengriją mokytis STEAM veiklų pagal Erasmus+ projektą „Promoting STEAM career“.

 

Pirma projekto diena buvo pilna įspūdžių. Lankėmės mokykloje, susipažinome su mokytojais ir mokiniais, išklausėme pristatymo apie kompiuterinį mąstymą. Po pietų lankėme gražiausias Budapešto vietas. Nors pranašavo lietų, oras buvo puikus, kaip pagal užsakymą.

 

Kitą dieną iš arčiau susipažinome su Budapešto BGéSCZ Öveges József technikos profesine mokykla. Klausėmės pranešimų apie tai, kas yra STEAM ir kompiuterių mokslas, kaip sukurti programinę įrangą ir kokios yra informacinių technologijų profesijos įsidarbinimo galimybės. Taip pat lankėmės įvairių profesijų mokymo bazėse, bendravome su šios mokyklos mokiniais ir mokytojais. Po pietų vykome į Gül Baba muziejų.

 

 

Erasmus+ projektui įsibėgėjus, dalyviai lankėsi Victor’o Vasarely muziejuje. Victor’as Vasarely buvo vengrų-prancūzų optinės iliuzijos menininkas. Muziejuje, kartu su gidu, projekto partneriai nagrinėjo optinės iliuzijos meno paveikslus, mokiniai kartu su mokytojais edukaciniame užsiėmime kūrė savo optinės iliuzijos darbus. Po pietų, vienos robotų gamyklos pakvietimu, projekto partneriai lankėsi Hungexpo robotų pramonės parodoje ir stebėjo, kaip robotai dėlioja dėžutes, pilsto sultis ar prileidžia ledų į puodelius. Puikiai praleidome STEAM dieną.

 

Ketvirtąją dieną projekto partneriai pradėjo vizitu PROLAN kompanijoje, kuri kuria patentuotus techninės ir programinės įrangos produktus. Šios įmonės sistemas galima rasti Vengrijoje visose geležinkelių įmonėse, taip pat elektros, dujų ir naftos pramonės įmonėse, vandentiekio įmonėse ir net atominėje elektrinėje. Vėliau lankėmės technikos universitete, o vakare visi vykome klausytis Mocarto operos „Idomenėjas”.

 

Paskutiniąją dieną vykome į pinigų muziejų. Gidas mums papasakojo, kaip atsirado pinigai, gaminomės savo ženklą, net turėjome galimybę pasigaminti savo asmeninį piniginį banknotą. Po pietų projekto dalyviams buvo įteikti sertifikatai. Projekto veiklas Budapešte įvykdėme su kaupu. Namo grįžome labai pavargę, bet pilni įspūdžių ir labai laimingi. Nesakome viso gero, nes birželio mėnesį visi projekto partneriai susitinka Meškuičių gimnazijoje.

 

Projektui finansinę paramą suteikė Europos sąjunga.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.