„STEAM aktyviai. Penktokų mokslo labirintai“

Ūla Puzaraitė
,
aštuntokė

2023 m. gegužės 18 d. Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje vyko respublikinis konkursas „STEAM aktyviai. Penktokų mokslo labirintai“, kuriame rungėsi mokinių komandos iš Šiaulių, Radviliškio, Kuršėnų mokyklų.

 

Penktokams reikėjo atlikti užduotis iš kelių mokomųjų dalykų: matematikos, dailės, istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros, gamtos, kūno kultūros ir net robotikos.

 

Istorijos labirinte renginio dalyviams teko senoviniu metodu iššifruoti tekstą, lietuvių kalbos ir literatūros – ne tik sukurti ketureilį apie gamtą, bet ir jį užrašyti žąsies plunksna ant sendinto popieriaus. Taip, tikra žąsies plunksna, nuolat ją pamirkant į rašalą.

 

 

Robotikos labirinte vaikai konstravo svarstykles ir jomis svėrė įvairius daiktus.

 

Ir tai dar ne viskas… Užduotys buvo ne tik įvairios, bet ir aktyvios – mokiniams jas teko atlikti ne tik kabinetuose, bet ir visoje mokyklos teritorijoje.

 

Renginį organizavo grupelė ,,Juventos” progimnazijos mokytojų, vedė – penki aštuntokai. Pasibaigus konkursui, nugalėtojai ir dalyviai buvo apdovanoti diplomais, padėkos raštais, pasidalino įspūdžiais, kartu pasidžiaugė ir vieningai nusprendė, jog tokių renginių mokiniams reikia kuo daugiau.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.