Pasaulinė sniego diena

Inga Abduveleva, Edita Lasienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Sausio trečiasis sekmadienis – Pasaulinė sniego diena. Ta proga įvairiose pasaulio šalyse rengiama šventė, per kurią kviečiama slidinėti, čiuožti rogėmis, prisiminti žiemos žaidimus. Panevėžio lopšelio-darželio „Žibutė“ vaikai paminėjo Pasaulinę sniego dieną. Sniego dienos projektas buvo parengtas trimis etapais.

 

Sausio 16 d. įvyko I projekto etapas. Lopšelio-darželio „Žibutė“ ugdytiniai dėl nepalankių oro sąlygų eksperimentavo grupėse: tyrinėjo ledą, aiškinosi jo savybes, tapė dažais, stebėjo ledo tirpimą. Vaikai gamino dirbtinį sniegą iš krakmolo ir aliejaus, kūrė, lipdė sniego senius. Mažiausieji darželinukai žaidė su dirbtiniu sniegu, gniūžtėmis, šoko ratelį su balta žiemos skraiste ir skarelėmis skambant dainelei „Kiškiai miega“. Priešmokyklinės grupės ugdytiniai atliko STEAM veiklas: tapė žiemiškus vaizdus netradicinėmis priemonėmis, sniego senius kūrė iš lego konstruktoriaus detalių ir įvairių kitų priemonių.

 

Į projekto II etapą pakvietė taip lauktas lipnus sniegas. Visi Panevėžio lopšelio-darželio „Žibutė“ vaikai entuziastingai lipdė, dažė, puošė sniego senius įstaigos kieme, sukurdami linksmą parodą „Sniego senių fiesta“.

Pasaulinės sniego dienos projekto III etapą vainikavo diena su rogutėmis „Linksmasis kalnelis“, kuris įrengtas darželio teritorijoje. Nekantraudami visų grupių vaikai skubėjo pasidžiaugti žiemos suteikta galimybe – nučiuožti rogutėmis nuo kalniuko. Visi sveikai ir smagiai praleido dieną lauke.

 

Šis gamtos padiktuotas projektas suteikė vaikams daug džiaugsmo, įspūdžių ir bendradarbiavimo patirties.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.