Pasaulinė gyvūnijos diena

Alina Jankauskienė
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Beata Jarutienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Pasaulinė gyvūnijos ir gyvūnų globėjo šv. Pranciškaus Asyžiečio diena visame pasaulyje švenčiama spalio 4 d. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į gyvūnų svarbą mūsų gyvenimuose bei gyvūnų apsaugą, elgesį su jais.

 

Minint Pasaulinę gyvūnijos dieną daugelyje Lietuvos regionų organizuojami įvairūs renginiai, kurie skatina visuomenę diskutuoti gyvūnų gerovės klausimais. Šią dieną Kauno lopšelis-darželis „Žara“ entuziastingai prisijungė prie šios minimos dienos, skatindami vaikus nuo mažumės rūpintis savo augintiniais. Ta proga, nuo rugsėjo mėn. 20 d. iki spalio 22 d. darželis organizavo respublikinį virtualų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikų, mokytojų ir švietimo pagalbos specialistų kūrybinių fotografijų emocinės ir kalbinės raiškos projektą „Gera gyventi kartu“. Šio projekto tikslas – ugdyti vaikų socialinius-emocinius ir pažintinius gebėjimus, puoselėti pagarbą ir meilę naminiams gyvūnams, išmokti atpažinti jų kūno kalbą. Projekto metu įstaigoje organizuota akcija „Padėkime beglobiams gyvūnams“, kurios metu buvo renkama parama – maisto produktai, priežiūros priemonės, žaislai ir pan. Tėvelių ir vaikų atnešta parama buvo pristatyta į „Lesės“ prieglaudą

 

Šventės dieną (spalio 4 d.) vyko edukacinis renginys „Mano augintinis“, kurio metu darželyje svečiavosi vaikų augintiniai, kuriuos vaikai pristatė savo draugams. Į svečius atvyko jaunoji šunų vedlė, Jaunųjų vedlių klubo narė Kamilė Briedytė su savo augintine Kaira. Ji surengė vaikams įspūdingą pasirodymą ir papasakojo apie šeimininko atsakomybę turint augintinį, apie pagarbą ir meilę gyvūnams, gyvūnų kūno kalbą, šunų reiškiamas emocijas.

 

Projekto metu darželio ugdytiniai dalyvavo Lietuvos kinologų draugijos organizuotame vaikų piešinių konkurse „Myliu savo augintinį“.

 

Šio konkurso dalyviai buvo apdovanoti Lietuvos zoologijos prekių parduotuvės tinklo „Kika“, Vilniaus kolegijos ir Lietuvos kinologų draugijos įsteigtais prizais, diplomais ir padėkos raštais. Didžiuojamės savo ugdytinės Ugnės Pedišiūtės piešiniu. Lietuvos kinologų draugija skyrė nominaciją „Gražiausias jauniausio dalyvio piešinys” bei džiaugiamės kitų ugdytinių piešiniais, kurie puošia LKD „Instagram“ paskyrą.

 

Džiaugiamės sulaukusios ne tik 130 aktyvių dalyvių iš 72 Lietuvos įstaigų, bet esame maloniai nustebintos prisijungusiomis dalyvėmis iš Rytų ir Pietryčių Azijos virtualios lituanistinės mokyklos „Aušra“. Nuoroda į virtualų nuotraukų albumą.

 

Įgyta bendradarbiavimo patirtis skatina dar labiau plėsti ir dalytis gerąja patirtimi bei nuostabiais kūrybiniais sumanymais su kolegėmis ir visa įstaigos bendruomene.

 

Ugdytinių patirtis plečia vaikų pažintinius gebėjimus, skatina puoselėti pagarbą ir meilę ne tik naminiams gyvūnams, bet ir nuskriaustiems, gyvenantiems prieglaudose. Tokie projektai sudaro sąlygas vaikams kuo įvairesniais būdais pažinti ir plėsti emocinio raštingumo gebėjimus.

 

„Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome (A. De Sent-Egziuperi)

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.