Papasakok man apie pavasarį…

Virginija Stundytė
,
Širvintų l.-d. „Boružėlė“ ikimokyklinio ugdymo pedagogė 

Visą gegužės mėnesį lopšelio-darželio „Boružėlė“ komunikavimo kompetencijos grupelė vykdė projektą „Papasakok man apie pavasarį…“ Projekte dalyvavo „Boružėlių“, „Žirniukų“, „Žvirbliukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupės vaikai ir pedagogės.

 

Projekto tikslas – skatinti kalbinę raišką, turtinti šnekamosios kalbos žodyną, gebėjimą bendrauti ir išreikšti save bei pažinti pasaulį.

 

Vykdomos projekto veiklos skatino vaikų gebėjimus užmegzti pokalbį, diskutuoti, gebėti sakytine kalba perduoti informaciją.

 

Pasakojimais, vaizdo įrašais, literatūros skaitymu, atliekant meninius darbelius, stebint vabzdžius, kirmėles, paukštelių elgesį gamtoje pedagogės stengėsi sudominti vaikus, suteikti kuo įdomesnės informacijos apie augalus, orų reiškinius, gyvūnų, paukščių elgesį pavasarį.

Stebėjome pavasario ženklus, gyvūnų elgseną, išvaizdą. Aptarinėjome su draugais, diskutavome, kūrėme meninius darbelius, deklamavome pavasarinius eilėraščius savo draugams, mamytėms. Skaičiavome inkilus savo darželio teritorijoje, lyjant stebėjome lietaus lašelių paliktus pėdsakus savo piešinyje… Tyrinėjome spalvų ir kvapų pasaulį. Surengėme išvyką į gamtą. Patyrėme daug džiugių akimirkų!

 

Savo pavyzdžiu nuolat skatinkime vaikus mylėti mus supantį pasaulį, tausoti gamtą, neskriausti augalo, gyvūno, paukščio.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.