Pagaliau smagus „Ciao!“ Italijoje susitikus „Erasmus+“ projekto partneriams 

Sima Danušienė, Vilma Rimkuvienė

Besiartinant kalendorinei žiemai, lapkričio 22–27 d. Klaipėdos Baltijos gimnazijos 5 mokinių būrys, lydimas mokytojų Simos Danušienės ir Vilmos Rimkuvienės, vyko į Italijos mieste Alliste vykstantį „Erasmus+“ projekto „Let‘s Share Beauties Stop Bullying“ susitikimą (KA229-2B00D0C4).

 

Kurį laiką projekto partneriams bendravus tik nuotoliniu būdu buvo smagu pagaliau susipažinti gyvai, vykdant bendras veiklas. Delegacijų atstovai lankėsi Istituto Comprensivo I. Calvino mokyklos filialuose, esančiuose gretimose gyvenvietėse, susipažino su ugdymo proceso organizavimo ypatumais bei dalyvavo pamokose. Tai taip buvo puiki proga dalyviams iš Italijos (Istituto Comprensivo I. Calvino Alliste), Lenkijos (Szkoła Podstawowa w Będzyminie), Rumunijos (Colegiul Tehnic Turda), Šiaurės Makedonijos (Primary School OOU Aleksandar Makedonski), Turkijos (Kadinhani Zeki Altindag Anadolu Lisesi) bei Lietuvos (Klaipėdos Baltijos gimnazijos) suvokti tarpkultūrinius panašumus bei skirtumus.

 

Vienas iš esminių susitikimo etapų buvo veiklos, vykdytos kiekvienos iš šalių institucijose, pristatymas. Kiekvienos mokyklos komanda nagrinėjo patyčių situaciją savo šalyje bei savoje ugdymo institucijoje, sužinojo, kokių žingsnių imamasi užkertant kelią patyčioms bei kaip sprendžiami patyčių atvejai, atliko tyrimą ir jį pristatė. Kaip ir tikėtasi, mokiniai Vakarė, Martyna, Skirmantė, Domas, Eimantas (Ii3 klasės mokiniai) jaudinosi kalbėdami visus jungiančia anglų kalba – juk svarbu ne tik ką kalbėti, bet ir kaip kalbėti, pristatyti! Tai buvo puiki proga įsitikinti, jog svarbu ne tik mokėti kalbėti užsienio kalba, bet ir pasimokyti viešojo kalbėjimo. Po pristatymo partneriai dalinosi įspūdžiais bei diskutavo apie patyčių problemos panašumus bei skirtumus.

 

Po veiklų mokykloje dalyviai mėgavosi Salento regiono pažinimo atrakcijomis. Apsilankymai Lecce ir Otranto miestuose leido mėgautis senovine Italijos architektūra bei pajusti miesto dvasią. Sutikti vietiniai gyventojai šildė savo nuoširdumu, vaišingumu ir svetingumu. Visi galėjome pranešti Lietuvoje likusiems artimiesiems: „Pagaliau paragavome tikros itališkos picos, kavos ir makaronų!“

 

Vizito metu vykdydami programos veiklas dalyviai turėjo galimybę iš naujo atrasti, kokia svarbi yra komandinė nuotaika, dėkingumas ir nuoširdumas, lankstumas bei noras mokytis bendrauti, bendradarbiauti, drąsiai megzti pažintis, nebijoti iššūkių ir nuotykių kelionės metu. Mokiniams tai buvo ir savarankiškumo, atsakingumo ugdymosi patirtis. Visi komandos nariai dėkoja energingai tarptautinių projektų iniciatorei anglų kalbos mokytojai Linai Lorenzo Ruiz. Pažinti šalį, kultūrą, bendrauti su bendraamžiais ir bendraminčiais iš įvairių šalių yra ypač vertinga patirtis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.