Nuotolinis darbas skatina ieškoti ir atrasti

Skirma Virbylienė
,
Šakių lopšelio-darželio „Klevelis“ vyr. ikimokyklinio ugdymo pedagogė
Vaidutė Lazdauskienė
,
ikimokyklinio ugdymo pedagogė

Darbas nuotoliniu būdu paskatino ieškoti idėjų, kurios būtų įdomios ir patrauklios mažiesiems ugdytiniams,  apimtų kuo daugiau ugdymo(si) sričių.

Pasirengimas nuotoliniam darbui, kaip ir daugeliui Lietuvos pedagogų, kėlė nerimą. Tačiau, praėjus pirmai nuotolinio darbo savaitei, supratome, kad sėkmingai dirbti įmanoma ir tokiu  būdu.

 

Artėjanti didžioji pavasario šventė, šv. Velykos, padiktavo idėją sukurti projektą „Zuikiai pasitinka pavasarį“. Susitelkusios į darnią ir kūrybingą komandą, tapome zuikių personažais (Ilgaausiu ir Nulėpausiu), prisistatėme vaikams, ir, sukūrėme filmuotų vaizdo ugdomųjų veiklų, mankštų, pirštukų žaidimų, praktinių užduočių, eksperimentų.

Zuikiai, neradę darželyje vaikų – nesutriko – pasiūlė draugauti nuotoliniu būdu, o namuose sukurti „Draugystės bokštą“ iš mūsų pateiktų ar namuose rastų tinkamų priemonių. Prieš Verbų sekmadienį, šelmiai zuikiai supažindino su šios dienos tradicijomis, papročiais, paskatino sukurti netradicines verbas iš namuose turimų smulkių maisto, buitinių priemonių ar gamtinės medžiagos. Artėjant šv. Velykoms, Ilgaausis ir Nulėpausis skaitė eilėraštį „Velykų kiškis“, pasiūlydami išmokti jį atmintinai.

Demonstruodami mažiesiems draugams eksperimentą „Spalvų liejimas“, išmoningai naudojosi flomasteriais, popieriniu rankšluosčiu, vandeniu ir pipetėmis.

Padovanojo natūralioje gamtos apsuptyje filmuotą – vaidybinę pasaką, jos klausydamiesi, vaikai sužinojo, kad margučius dalina Velykė arba kiškis. Pasiūlė ir vaizdžiai pateikė vieną iš kiaušinių marginimo būdų bei parodė eksperimentą, kaip atskirti virtą ir dar nevirtą kiaušinius. Smalsiems ir aktyviems bičiuliams pristatė naują tyrinėjimo žaidimą „Margučių sekliai“, jį žaisdami ir naudodamiesi iškirptu kiaušinio formos trafaretu, galėjo ieškoti įdomesnių „margučių“.

 

Matydami džiugias vaikų emocijas, didelį susidomėjimą pasiūlytomis veiklomis, supratome, kad einame teisinga linkme, todėl, net pasibaigus šventiniam laikotarpiui, zuikiai tęsia draugystę su mažaisiais žiūrovais… Džiaugiamės ir savo pasiekimais, naujai įgytais įgūdžiais naudojantis informacinėmis technologijomis: filmuoti, montuoti, maketuoti, valdyti naujas programas, skaitmeninius įrankius ir pan.

 

Malonu sulaukti aktyvaus grįžtamojo ryšio: nuotraukų, vaizdo įrašų, šiltų komentarų, pasiūlymų, motyvuojančių žodžių. Džiugina nuolatinis bendradarbiavimas ir kitų šeimos narių įsitraukimas. Ši bendrystė patvirtina, bendras mūsų tikslas – sėkmingai ugdomas vaikas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.