Nacionalinis vaikų piešinių konkursas „Lietuvos paukščiai“ tradicinis ir kaskart kitoks

Rasa Juknevičienė
,
mokytoja, konkurso koordinatorė

Pirmieji pavasario žiedai ir paukščiai mums praneša, kad atėjo pavasaris. Sakoma, kad paukščiai pavasarį parneša ant sparnų. Vasario 24-oji – Vieversio diena, tai vienas pirmųjų paukščių, pavasarį sugrįžtančių į Lietuvą iš šiltųjų kraštų. Kovo 4-oji – Kovarnių diena, tai sena lietuvių šventė, skirta šlovinti pavasarį. Kovo 10-oji – 40-ties paukščių diena. Ji taip vadinama todėl, kad apytikriai tiek paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį sugrįžta į gimtinę. Kovo 19-oji – Pempės diena. Senoliai tikėjo, kad, jei šią dieną parskrenda pempės, prasidės atšilimas. Balandžio 1-oji – Pasaulinė paukščių diena. Šią dieną visame pasaulyje skatinama susipažinti su nykstančiais paukščiais, įkelti inkilus.

 

Tradicinis, kasmet surengiamas nacionalinis vaikų piešinių konkursas, jau šeštus metus sukvietė mažuosius pažvelgti į Lietuvos paukščių savitumą, išskirtinumą. Paukščius piešti pasiūlėme pasitelkiant įvairias piešimo technikas. Šiais metais konkursas šiek tiek kitoks, nes nupiešus paukščius reikėjo pagaminti atvirukus.

Balandžio 16 dieną, Kėdainių lopšelyje-darželyje „Pasaka“, išrinkti nacionalinio vaikų piešinių konkurso „Lietuvos paukščiai 2020“ laureatai. Dalyvių darbai išskirti į tris amžiaus kategorijas įvertinti: pradinukai, priešmokyklinukai, ikimokyklinukai. Š. m. kovo 2–30 dienomis, konkurse dalyvavusių vaikų atsiųsti 1325 atvirukai iš visos Lietuvos. 700 atvirukų atsiuntė pradinių klasių mokiniai, 231 – priešmokyklinukai ir 394 – ikimokyklinukai. Iš kiekvienos amžiaus grupės išrinkta po šešetą talentingiausių kūrėjų.

 

Konkurso darbų paroda skelbiama, socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje „Konkursas „Lietuvos paukščiai“ paskyroje, leidžia parodyti visų dalyvių darbų technikų, idėjų įvairoves bei kokių nuostabių ir išskirtinių Lietuvoje yra paukščių. Vaikų fantazija ir išradingumas – beribiai. Pamatyti galima įvairiausių siužetų: skrendančių, perinčių, lesančių, pasitinkančių vakarą ar kitokių paukščių. Vieni jų – išdykauja, tarsi po žiemos būtų išsiilgę Lietuvos, kiti – ramiai plaukioja tolumoje. Vaikų kurti atvirukai – meniški, originalūs, parodantys skirtingų technikų galimybes. Vieni jų nutapyti švelniais monochrominiais niuansais, kiti – ryškių spalvų kontrastais ar iškalbingomis linijomis. Visi darbai – nuostabūs. Kiekvienas atvirukas savitas ir įdomus.

 

Nuoširdžiai dėkojame komisijos nariams, su kuriais drauge ieškojome perliukų: Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) nariui Borisui Belchevui, Kėdainių Dailės mokyklos vyresniajai mokytojai Eligijai Venclovienei, Kėdainių „Ryto“ progimnazijos mokytojai ekspertei Rasai Rugelienei, Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ mokytojai metodininkei Jolantai Karašauskienei.

 

DĖKOJAME VISIEMS DALYVIAMS!

SVEIKINAME LAUREATUS!

Iki kito susitikimo!

 

Kviečiame žiūrėti aplankyti virtualią konkurso „Lietuvos paukščiai 2020“ laureatų parodą:

vaizdo įrašas ir nuotraukų albumas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.