Nuotolinės skaitmeninio raštingumo kompetencijos tobulinimo programos pedagogams

Valstybės institucijų kalbų centras ir Britų Taryba pagal iš dalies finansuojamą projektą People2People (#PeopleToPeople) sėkmingai įgyvendino dvi nuotolines pedagogų kvalifikacijos tobulinimo programas: „Mokinys skaitmeninėje klasėje 2021” (lapkričio 17 d. – vasario 2 d. 50 ak. val.). ir „Technologijos ir klasė 2021” (vasario 23 d. – balandžio 4 d., 50 ak. val.).

 

Pradinių, progimnazijų, pagrindinių mokyklų, gimnazijų, vidurinių ir profesinių, aukštųjų mokyklų, kolegijų bei tautinių mažumų mokyklų užsienio kalbų mokytojai iš visos Lietuvos skaitmeninio raštingumo įgūdžius lavino kartu su nepriklausomu kalbų konsultantu, ekspertu iš Didžiosios Britanijos – Joe Dale. J. Dale dirba su tokiomis kompanijomis kaip Network for Languages, ALL, Britų Taryba, BBC, Skype, Microsoft ir The Guardian. Nuolatinis konferencijų pranešėjas ir pripažintas technologijų ir kalbų mokymo ekspertas. Veda mokymus Europoje, Šiaurės Amerikoje, Pietų Amerikoje, Vidurio Rytuose, Tolimuosiuose Rytuose ir Australazijoje. Buvo Ministerijos kalbų valdymo grupės nariu JK koalicinėje vyriausybėje, dirbo „Linguanet Worldwide“ projekto patarėju „Language“ kompanijai.

 

 

Mokymų metu dalyviai mokėsi naudotis inovatyviais technologiniais įrankiais, kurie pagerins pamokos vadybą, organizaciją, mokinių mokymosi rezultatų vertinimą, grįžtamojo ryšio suteikimą, mokytojo ir tėvų bendravimą ir bendradarbiavimą, siekiant gerinti mokinių mokymosi rezultatus. Taip pat pagilino praktinius technologinius įgūdžius tobulinant mokinių kalbinės veiklos rūšis, mokant žodyno, gramatikos, atliekant projektinius darbus bei sužinojo apie mobilaus mokymosi galimybes ir išmoko kurti multimodalinį mokymosi turinį.

 

Praktiniai mokymai-paskaitos vyko Zoom platformoje. Dalyviai kūrė pamokų planus, elektronines užduočių knygas, naudodamiesi sesijų metu išmoktais įrankiais.

 

Kviečiame susipažinti ir pasisemti idėjų:

Pamokų planų pristatymas

Elektroninės knygos

 

Pasibaigus mokymams seminarų dalyviai gavo visų paskaitų įrašus bei kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus. Šių programų įgyvendinimas – reikšminga pagalba mokytojui, gebančiam praktiškai įvaldyti gebėjimus ir nuostatas įvairiose skaitmeninio raštingumo kompetencijos srityse.

 

Valstybės institucijų kalbų centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.