Pasaulinė vandens diena

Jurgita Jurčienė

Kovo 22-ąją minima Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Klaipėdos lopšelis-darželis „Čiauškutė” Pasaulinę vandens dieną aktyviai paminėjo prie Baltijos jūros.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Jurgita Jurčienė ir Inga Barsevičienė kartu su grupės „Geniukai” ugdytiniais, kurie buvo pavirtę lašeliais, organizavo pamoką apie vandenį prie jūros. Po užsiėmimo vaikai su mokytojomis kvietė paplūdimio lankytojus gerti daugiau vandens ne tik šiandien, bet ir kiekvieną dieną. Ikimokyklinukai žmonių klausinėjo koks vanduo jiems skaniausias. Ragino namuose pasigaminti vandenį su citrina, agurku arba mėtos lapeliu. Smagu klausyti, kaip vaikai pasakoja paplūdimio lankytojams apie vandens naudą. Jie jau žino, kad vanduo suteikia daugiau energijos, vanduo nuima įtampą ir stiprina raumenų tonusą. Vaikai apie vandenį žinojo daug įdomių dalykų: kokį vandenį gerti sveika, kaip ir kodėl jį reikia taupyti, kiek vandens reikia išgerti per dieną, kad nesusirgtų ir kas atsitinka, jei vandenėlio labai trūksta.

 

Taip pat vaikai nepamiršo ir aktyviai pajudėti. Mokytojos su ugdytiniais išvykos metu žaidė judrų žaidimą „Žuvis per tinklą”, dėliojo savo grupės pavadinimą iš pagaliukų ir žinoma gėrė vandenį.

 

Apie vandens svarbą pasakojome ne tik Lietuvoje gyvenantiems paplūdimio lankytojams, bet ir sutiktiems atvykusiems svečiams iš Ukrainos.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.