Netradicinė sveikatingumo diena Ventos gimnazijoje

Janina Lakačauskienė
,
Ventos gimnazijos mokytoja metodininkė

„Sveikata taip pranoksta visas kitas gyvenimo gėrybes, kad visai sveikas skurdžius laimingesnis už sergantį karalių.“ (Artūras Šopenhaueris)

 

Balandžio 9 d. plačiai išsiskleidė „Sveikatos sparnai“ Akmenės r. Ventos gimnazijoje. Taip skambiai pavadinta netradicinė ugdymo diena. Ventos gimnazija jau 10 metų dalyvauja sveikatą stiprinančių mokyklų veikloje, o sveikatingumo dienos tapo tradicinės.

Šios dienos tikslas – stiprinti mokinių ir kitų mokyklos bei miesto bendruomenės narių fizinę, protinę, dvasinę sveikatą, gilinti sveikatos žinias ir formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius, bendromis mokytojų, medikų, šeimos ir visuomenės pastangomis kurti integruotą, visa apimančią sveikatos stiprinimo sistemą ir sveikatai palankią aplinką.

 

Ruoštis sveikatingumo dienai gimnazijoje buvo suburtas organizacinis komitetas, kuriam vadovavo kūno kultūros mokytojai Veronika Poškienė ir Vytautas Šiurkus. Visa gimnazijos bendruomenė – mokytojai, klasių vadovai, bibliotekininkė, sveikatos priežiūros specialistai, mokinių aktyvas, techninis personalas – įsitraukė į paruošiamuosius darbus. Tam, kad tą dieną organizuojamos veiklos praeitų sklandžiai, reikėjo viso kolektyvo darnaus darbo, geranoriškumo.

 

Gimnazijos direktorė Daiva Gricienė renginį pradėjo sveikinimo žodžiu. Nors oras tą dieną nelepino, sveikatingumo sparnai skleidėsi su rytmetine mankšta ir šeštokų ritminiu šokiu gimnazijos kieme skambant „Šventinio bankucheno“ repo muzikai.

Džiugu, kad sveikatingumo idėjai buvo neabejingi ir tėveliai, įsitraukę į įvairias veiklas. Sveikatingumo veiklos organizuotos „stotelių“ principu. Kiekvienas (iš anksto užsiregistravęs) galėjo rinktis veiklas stotelėse: jogos, „kengūros batų“, nugaros raumenų stiprinimo, turizmo technikos, pirmosios pagalbos teikimo, kur mokėsi atlikti dirbtinį kvėpavimą su manekenu, šiaurietiško ėjimo, tritaškių metimo, orientacinių varžybų, ketureilių apie sveikatą kūrimo, protmūšio. Dalyviai stotelėse keitėsi, visi turėjo galimybę išbandyti įvairias sporto šakas ir kitas veiklas.

 

Gimnazija šurmuliavo, liejosi geros emocijos. Patirta naujų veiklų, kurių prasmingumas, apčiuopiama nauda suteikė šiai dienai naujų spalvų, paskatino ateityje ne vienam rinktis „sportą vietoj torto“, kaip skambėjo renginio baigiamojoje dainoje. Visi dalyviai galėjo vaišintis sveikatos obuoliais, kurių pintinės pūpsojo gimnazijos fojė. Baigiantis renginiui visi dalyviai buvo pakviesti į valgyklą paskanauti sveikuoliškos košės. Ačiū mūsų išradingoms virėjoms Romai ir Silvai.

Netradicinės dienos renginiai baigėsi apdovanojimais, padėkos raštų įteikimu ir skambia Eidmantės Lileikytės bei šeštokų atliekama daina.

 

Kokia veikla žmogaus gyvenimą daro prasmingą? Tokia, kokia vyko mūsų gimnazijoje!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.