Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada

Shutterstock nuotr.

Lapkričio 20 d. vyks penktoji Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada, kurią organizuoja Elektronikos platintojų asociacija (EPA), bendradarbiaudama su Kauno technologijos universitetu ir Lietuvos geografijos mokytojų asociacija (LGMA).

Mokyklos deleguotas asmuo registruoti mokyklą gali iki 2018 m. lapkričio 9 d. Olimpiadoje mokyklai galės atstovauti trisdešimt 7–8 klasių mokinių. Registracijos formą galima rasti adresu http://bit.ly/2wUjOuD. Didžiausias šių metų olimpiados dalyvių skaičius – 4000.

Užsiregistravusių mokyklų mokiniai olimpiadoje dalyvaus nuotoliniu būdu: akademinių partnerių – Kauno technologijos universiteto – virtualioje erdvėje.

 

„Olimpiados tikslas – šviesti mokinius aplinkosaugos tema. Šiemet olimpiados pasiruošimo medžiagoje pateikiami ir žinomų žmonių bei įdomių keliautojų pasakojimai apie aplinkosauginius iššūkius. Manome, kad labai svarbu ugdyti socialiai atsakingą naująją kartą“, – sako EPA socialinių projektų vadovė Imanta Baltrūnaitė.

Mokiniai kone visą lapkritį gilins žinias aplinkosaugos srityje. Per visą projektą įdomūs keliautojai ir žinomi žmonės dalysis savo istorijomis, kurios priverčia susimąstyti, kokią neigiamą įtaką aplinkai gali sukelti žmonių netinkami įpročiai.

 

Metodinę medžiagą ir klausimynus olimpiadai rengusios LGMA prezidentas Rytas Šalna teigia, kad šiandien itin svarbu kalbėti ne tik apie globalines problemas, bet ir jų sprendimų būdus, sukurtas naujas aplinkos tobulinimo sistemas, įpročius kasdienybėje. „Nuo to priklauso, kokioje aplinkoje gyvensime ateityje. Likimas – jaunosios kartos rankose“, – teigia R. Šalna.

 

Apie Elektronikos platintojų asociaciją

Elektronikos platintojų asociacija yra didžiausia šalyje licencijuota kolektyvaus elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymo organizavimo organizacija. EPA vykdydama savo veiklą organizuoja atliekų surinkimą ir šalies mastu finansuoja apie 80 proc. elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymo.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.