A. Šapokos gimnazijos bibliotekoje – prasmingi mokyklų bibliotekų mėnesio renginiai

„Kiekvienas, kuris nustoja mokytis, pasensta. Nesvarbu, ar jam dvidešimt, ar aštuoniasdešimt. Kiekvienas, kuris mokosi, išlieka jaunas.“ (Henris Fordas)

 

Ruduo Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje visada reiškia naujas viltis, planus, darbus ir tikslų siekį. Spalį gimnazijos biblioteka nuolat buvo kupina gimnazistų džiaugsmo, atradimų, naujovių ir kompetentingų susitikimų su įdomiais žmonėmis bei kolegomis pedagogais iš Latvijos. Įsibėgėjantys mokslo metai į aktyvias gimnazijos ir bibliotekos ugdymo bei informacijos sklaidos veiklas įtraukė ne tik senbuvių bendruomenę, bet ir jos naujokus.

 

Spalio 4–5 d. gimnazijos bibliotekininkė Vida Gudelienė kartu su Utenos švietimo centru, 14 švietimo įstaigų darbuotojų iš Utenos ir Molėtų vyko į tarptautinę „Erasmus+“ KA2 suaugusiųjų strateginių partnerysčių projekto „Leading to Learn Together“ konferenciją, skirtą gerosios patirties sklaidai. Joje dalyvavo 100 dalyvių iš penkių Europos šalių. Konferencijoje buvo pristatytas per projektą sukurtas leidinys, kuriame aprašytos 60 Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Estijos ir Lietuvos švietimo įstaigų gerosios patirtys, skaityti pranešimai. Buvo užmegzti tarptautinio bendradarbiavimo ir bendravimo kontaktai. Projektą vykdė Utenos švietimo centras.

 

Vis trumpėjančioms dienoms praskaidrinti bibliotekoje buvo pristatyta ir eksponuojama technologijų mokytojo Gintaro Stanislovėno fotografijos darbų paroda „Dūmų ir dažų fotografija“, o susikaupimo suteikė istorijos mokytojos Daivos Dūdėnienės ir jos buvusio auklėtinio, kunigo Nerijaus Pipiro susitikimas. Svečias gimnazistams pristatė savo kūrybos knygą „Susitikimai“.

Spalio 17 d. vykusi atvira integruota pilietinio ugdymo ir dailės pamoka „Mano miestas – Utena“, apibendrinanti bibliotekos veiklas, rengta mokytojų Jolitos Baltuškienės, Vidos Gudelienės ir Aureolės Maračinskienės, pripildė gimnazistų širdis meilės gimtajam miestui, o biblioteką papuošė pirmokų piešiniai. Pamoką stebėjo Venspilio (Latvija) švietimo įstaigų vadovai.

 

Jau tapo tradicija spalio 23 d. paminėti Molekulės dieną. Tądien bibliotekoje vyko rimti ir kūrybiški mokinių pristatymai, buvo rodomos pagamintos įvairių molekulinių junginių cheminės konstrukcijos, o chemijos būrelio narys Tomas Vainauskas (3a kl.) net sukonstravo benzeno molekulės modelį. Kol mokiniai su mokytojomis Audrute Zarankiene ir A. Maračinskiene atlikinėjo užduotis ir rungtyniavo tarpusavyje, bibliotekininkė V. Gudelienė pristatė nuotraukose užfiksuotas praėjusių metų Molekulės dienos akimirkas, supažindino su anksčiau atliktais mokinių darbais.

 

Jaukumo ir prasmės gimnazijos bibliotekoje vykstančioms ugdymo veikloms spalio 25 d. įnešė atvira integruota pamoka „S. Daukantas – lietuvių tautinio ir dorovinio identiteto puoselėtojas“, skirta Simono Daukanto 225 gimimo metinėms ir Lietuvos šimtmečiui paminėti. Per pamoką lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jolita Bukėnienė ir bibliotekininkė V. Gudelienė supažindino su svarbiausiais autoriaus darbais, leidiniais, jo nuopelnais literatūrai ir kalbai, aptarė jos ateities realijas. Teorinė dalis buvo paįvairinta edukaciniu-informaciniu filmu, kurį mokiniai aptarė kultūriniu ir pilietiniu aspektu bei lyginamosios analizės metodu. Filmas nutiesė tiltą tarp senosios ir moderniosios literatūros kūrinių, atvėrusių Sauliaus Tomo Kondroto romano „Žalčio žvilgsnis“ tekste esančių vaizdinių, atkeliavusių iš S. Daukanto „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“, transformacijos kelią. Pamokoje senosios Lietuvos literatūros siejimas su šiandiena ir moderniąja literatūra leido mokiniams į tai, kas sena, įprasta ir žinoma, pažvelgti nauju žvilgsniu.

 

Bibliotekos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.