Mokslo paroda „Karjera 2018“

Lapkričio 16 d. Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje vyko renginys „Karjera 2018“. Idėja rengti mokslo mugę kilo gimnazijos Moksleivių parlamentui. Tokio masto renginys organizuojamas septintus metus ir yra Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykstančios studijų mugės, į kurią kviečiami mokiniai iš visos šalies, analogas.

Renginio tikslas – suteikti mokiniams galimybę susipažinti su Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų studijų programomis. Juk ne kiekvienas gali iš Žemaitijos nukakti į sostinę, Kretinga – daug arčiau ir patogiau. Tokios mokslo mugės jauniems žmonėms naudingos ir tuo, kad nesibaigus mokslo metams paskatina apsispręsti ir prireikus pakoreguoti savo ugdymosi planus.

 

Šiemet mokslo parodoje dalyvavo 26 Lietuvos aukštųjų ir profesinių mokyklų atstovai. Profesinės mokyklos įsirengė stendus ir savo studijų programas pristatė gimnazijos sporto salėje. Aukštųjų mokyklų atstovai dirbo gimnazijos kabinetuose ir mokinius konsultavo šešiais srautais. Paroda šį kartą sulaukė daugiau kaip 800 dalyvių: suvažiavo ne tik Kretingos rajono ugdymo įstaigų, bet ir Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazijos, Klaipėdos r. Kretingalės pagrindinės mokyklos mokiniai. Būsimieji studentai ieškojo atsakymų į daugybę jiems iškilusių klausimų: kokią specialybę rinktis, kuri studijų programa populiariausia, kokių specialistų Lietuvai labiausiai trūksta… Aktų salėje Lietuvos kariuomenės verbuotoja kartu su Generolo Jono Žemaičio karo akademijos atstovais rodė filmą, skaitė paskaitą „Karjeros galimybės Lietuvos kariuomenėje“. „Kalba.lt“ atstovas Laurynas Puidokas konsultavo mokinius karjeros klausimais ir skaitė paskaitą „Ieškok dabar – pokyčiai jau laukia“.

 

Renginį organizavo Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos komanda, vadovaujama direktorės pavaduotojos ugdymui Editos Stalmokienės, ir Lietuvos moksleivių sąjungos Kretingos skyriaus atstovai. Mokslo parodos „Karjera 2018“ rėmėjai – Kretingos rajono savivaldybė ir Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija.

 

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės g-jos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.