Mokomės matematikos žaisdami

Vilma Kačiušė
,
Tauragės „Šaltinio“ prog-jos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

„Geriausia visų laikų mokytoja – klaida. Niekada nepavargstantis mokytojas – žaidimas“, – savo septyniolikos žaidimų rinkinio „PLAYmath 1-2-3-4“ instrukcijos anotacijoje rašė UAB „Eksperimentinės kūrybinio mąstymo laboratorijos“ įkūrėjai ir žaidimų rinkinio autoriai Andrius Chomičius ir Gerda Surgautaitė. Šie du jauni ir išradingi žmonės atvyko į Tauragės „Šaltinio“ progimnaziją pristatyti savo unikalių žaidimų rinkinį progimnazijos pradinukams.

 

Pirmiausia žaidimus išbandė ir matematikos gudrybių juos žaisdamos mokėsi pradinių klasių mokytojos. Lektoriai Andrius ir Gerda juokavo, kad šie žaidimai ne tik patrauklūs savo netradiciniu turiniu, bet ir puikiausiai galėtų vadintis mokytojų „asistentais“ matematikos pamokose.

 

Vėliau pamokų metu aukštesniuosius mąstymo gebėjimus žaisdami lavino pradinukai. „PLAYmath 1-2-3-4“ žaidimų rinkinys paliečia ir įtvirtina visą 1–4 klasių matematikos ugdymo turinį, žaidžiant užtikrina įtraukų ir diferencijuotą ugdymą, sudaro galimybes kūrybiškai KITAIP mokytis matematikos, paįvairina tradicinę pamoką. Šie žaidimai labai patiko mokiniams. Žaisdami nedidelėse grupelėse, mokiniai sprendė matematines problemas, ginčijosi, mokėsi bendradarbiauti ir susitarti, ieškoti teisingų atsakymų, laimėti ir pralaimėti.

 

Mūsų mokykla įsigijo šį septyniolikos žaidimų rinkinį. Pagal sudėtingumo lygius mokytis matematikos juos žaisdami galės ir pirmokai, ir ketvirtokai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.