Mokomės kūrybiškumo iš kūrėjo lūpų

Danguolė Tumėnienė
,
Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ prog-jos pradinių klasių mokytoja metodininkė

Sausio 25 dieną Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 2b klasės mokiniai pamokoje sulaukė svečio. Tąkart lietuvių kalbos pamokos vairą perėmė ir kūrybiškai suko rašytojas Vytautas V. Landsbergis. Rašytojas diskusijos metu mokė antrokėlius subtilių kūrybiškumo žingsnių bei netikėtų posūkių, kuriant istoriją. Pasirodo, net prisiminus kokį nors įvykį, galima ji taip apraizgyti kūrybiškumo gijomis, kad jis gali virsti smagia istorija, įdomia knyga ar net siužetu kino filmui. Visai nejučiomis, žodis po žodžio, sakinys po sakinio, mokiniai tapo smagios detektyvinės istorijos veikėjais. Kalbinami antrokai išlaisvėjo, išdrąsėjo. Simas tapo pagrindiniu veikėju, nuo kurio vieno netikėto žingsnio įvykiai pasisuko detektyvo link. Patricija staiga tapo verkiančia mergaite, kuri pametė raktus, o Urtė – seno namo, su požeminiu slaptu išėjimu miško link, šeimininke. Netikėtai Elija ėmė vadovauti policijos nuovadai, o Dovydas tapo ištiesusiu pagalbos ranką senu žveju. Buvo ir tokių situacijų, kai rodėsi, kad istorija atsidurs aklavietėje. Čia gelbėjo kūrybiška Karolio akis ir taiklus žodis.

 

Pamokos laikas tiesiog tirpte ištirpo. Sukurtos istorijos įvykius mokiniai fiksavo kurdami iliustracijas, komiksus jau kitoje integruotoje lietuvių kalbos ir dailės technologijų pamokoje. Džiaugiamės ir dėkojame rašytojui Vytautui V. Landsbergiui už atverstą istorijos kūrimo abėcėlę.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.