Mokinių bendrovė „Euphoria“

Evelina Kupšytė
,
MMB „Euphoria“ prezidentė
Rasa Mineikienė
,
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokytoja

Klaipėdos kultūros fabrike vyko mokomųjų bendrovių regioninė mugė, kurioje dalyvavome ir mes, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokiniai. Pristatėme mokomąją mokinių bendrovę (MMB) „Euphoria“ ir gavome apdovanojimą už geriausią pristatymą.

 

Mugę organizavo „Lietuvos Junior Achievement“, VšĮ „Klaipėda ID“ ir BĮ Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras. Renginio rėmėjas – AB „SEB bankas“. Per mugę mokinių komandos turėjo savo stendus, pristatė paslaugas, produktus, verslo idėjas, o komisija rinko ir apdovanojo geriausiuosius. Savo idėjas, paslaugas ir prekes pristatė 19 komandų. Renginio dalyvius vertino komisija, kurią sudarė viešojo sektoriaus ir verslo atstovai. Verslo patirtimi mugėje dalijosi Remigijus Žiogas, renginių organizavimo įmonės „Trys karaliai“ įkūrėjas ir renginių vedėjas.

Rasos Mineikienės nuotraukos

Trumpai apie mūsų bendrovę. Mokslo metų pradžioje ekonomikos mokytoja Rasa Mineikienė pasiūlė dalyvauti „Lietuvos Junior Achievement“ MMB kūrimo programoje. Ši programa – tai puiki galimybė suprasti, kaip veikia verslas ir kiek pastangų reikia įdėti, siekiant įgyvendinti idėją ar gauti pelną. Įkurdami MMB mokiniai įgyvendina visą verslo valdymo ciklą: įkuria įmonę, sukaupia pradinį kapitalą, planuoja, kuria savo paslaugą arba produktą ir jį parduoda, vykdo rinkodaros kampaniją ir po mokymosi proceso įmonę uždaro. Grupelė mūsų klasės mokinių sutiko dalyvauti. Gaminame kvapius rankdarbius namams, automobiliams, rankinėms ir t. t. Išskirtinumas tas, kad stengiamės panaudoti kuo daugiau antrinių žaliavų. Mūsų bendrovės pavadinimas – „Euphoria“.

 

Kodėl būtent kvapai? Ir iš kur kilo pavadinimas? Užtrukome ilgokai, kol sugalvojome tokią idėją, kurią galėtume įgyvendinti. Apsvarstę visus galimus variantus, supratome, kad kvapų nebus per daug, žmonės visada nori jų įsigyti. Sugalvoti pavadinimą tikriausiai buvo lengviausias žingsnis, juk vos užuodus kvapą iškart užplūsta emocija – euforija, tad pagalvojome, kodėl nepasivadinus taip.

Kaip mums sekasi? Pradžia nebuvo lengva, vis dėlto dirbame tik šešiese, o ir nuomonės dažnai išsiskiria, bet kuo toliau, tuo lengviau… Prieš šv. Kalėdas gavome ypač daug užsakymų, tad teko gerokai paplušėti. Dabar ruošiamės šv. Velykoms.

 

Tai – pirmi mūsų mokomosios bendrovės darbo metai, kai dalyvaujame šioje programoje, todėl smagu, kad mūsų pastangas puikiai įvertino ne tik pirkėjai, bet ir MMB mugės komisija.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.