Sveikos gyvensenos ugdymas Kėdainių lopšelyje-darželyje „Puriena“

Sveikos gyvensenos pagrindai formuojasi ankstyvoje vaikystėje. Kadangi vaikai didžiąją paros dalį praleidžia ugdymo įstaigoje, mums, pedagogams, tenka atsakingas uždavinys – jų sveikatinimas. Sveikas vaikas yra laimingas, veiklus, kūrybingas.

Vienas iš Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ 2019 m. prioritetinių uždavinių – vaikų sveikatos stiprinimas. Visi tėvai nori, kad vaikai augtų sveiki, stiprūs, vikrūs. Puoselėdami jų norus, rūpinamės sveikos, saugios ir estetiškos aplinkos kūrimu, fiziniu ir emociniu komfortu, aktyvumu, grūdinimu, higienos įpročių ir įgūdžių ugdymu, suteikiame žinių vaikams ir tėvams, kaip saugoti ir branginti sveikatą.

 

Mūsų įstaigoje ugdytinių ir pedagogų rytas visada prasideda rytine mankšta, nes tai viena iš sveikatos stiprinimo ir grūdinimosi priemonių. Stengiamės kuo daugiau laiko praleisti lauke. Jau antrus metus vienas iš išsikeltų uždavinių – šiltuoju metų laiku vaikų sutikimas lauke. Kol visi susirenka, vyksta organizuota ir savaiminė veikla. Taip skatinama įprasti prie kasdienės aktyvios veiklos lauke.

Kad pasiektume pačių geriausių rezultatų sveikatinimo klausimais, ištisus metus organizuojame įvairius renginius, dalyvaujame akcijose. Labai smagiai praūžė sporto šventė „Linksmasis traukinukas“, per kurią ne tik mūsų vaikai, bet ir draugai iš kitų įstaigų sportavo, varžėsi estafetėse, atliko jogos pratimus. Jau ne pirmus metus vaikai, tėveliai ir pedagogai dalyvauja akcijose „Apibėk aplink darželį“, „Visuotinė mankšta“, „Bėgu už du“, per kurias ne tik bėgama, bet dar ir parungtyniaujama, kas greičiau.

 

Ligos mums nebaisios, kai esame užsigrūdinę. Sausio mėnesį visus į lauką sušaukė jau tradicija tapusi Tarptautinė sniego diena. Vaikai ne tik sportavo, bet ir piešė ledo gėles. O kaip smagu lauke gerti savo mamyčių užaugintų ir sudžiovintų vaistažolių arbatėlę.

Kasmet visame pasaulyje kovo 22-ąją minima Vandens diena. Mūsų darželyje šios dienos proga vaikučiai šoko, vaidino, rungtyniavo, degustavo įvairių skonių vandenį, minė mįsles.

 

O kaip mes sveikai gyvensime, nežinodami sveikos mitybos pagrindų. Darželyje daug dėmesio skiriama sveikai vaiko mitybai. Nuo mažens aiškinamės, ką valgyti yra sveikiausia. Rudenį mažieji kulinarai darželio kieme virė moliūgų sriubą. Ne tik patys vaišinosi, bet ir pavaišino atėjusius tėvelius, darbuotojus. Moliūgą vaikai užsiaugino darželyje įrengtame ekologiniame darže.

 

 

Kėdainių l.-d. „Puriena“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.