„Mes tavo vaikai / Geltona žalia raudona“ (A. M.)

Dalė Janušauskienė
,
lietuvių kalbos mokytoja

Kuršėnų Daugėlių progimnazija vykdė projektą „Geltona, žalia, raudona“. Šio projekto tikslas – Lietuvos valstybei svarbią datą – Vasario 16-ąją – paminėti inovatyviai bei kūrybiškai. Mokiniai buvo įtraukti į viešojo kalbėjimo, meno, tyrinėjimo veiklas.

 

Vasario 11-tą dieną, ugdydami vaikų pilietines, tautines vertybes, organizavome konferenciją, kurioje mokiniai pristatė savo atliktus darbus – juose vyravo Lietuvos vėliavos spalvos, buvo akcentuojami svarbiausi įvykiai bei datos. Vyko integruotos pamokos, kuriose mokytojai konsultavo mokinius, tarėsi, kaip vaizdingiau ir meniškiau paruošti darbus. Štai šeštokai lankstė ryškias trispalves tulpes, kuriomis papuošė mokyklą. Penktokai deklamavo apie Lietuvą savo kūrybos eiles bei pristatė surinktą medžiagą „Lietuvos ženklai Kuršėnuose“. Aštuntų klasių mokiniai aptarė, kuo svarbūs Lietuvai 2022-ieji metai bei raiškiai skaitė kūrėjų mintis apie gimtąją kalbą ir knygą. Septintokai patikrino protmūšyje Lietuvos geografijos bei kulinarijos žinias.

 

1–4 klasių mokiniai nuotolinės konferencijos metu deklamavo, dainavo apie tėvynę, džiugino  padarytomis iliustracijomis, dailyraščio darbais, skirtais Lietuvos vardui paminėti. Visi pristatyti darbai buvo prasmingi, kūrybiški, atspindintys autorių pilietiškumą, meilę savo gimtajai žemei.

 

Šiai progai paminėti pradinukai dar paruošė stendinius pranešimus, parodas tema „Renkame ir iliustruojame gražiausią lietuviškos knygos žodį“. Žavėjo nuostabūs piešiniai, ryškūs ir spalvingi, kuriuose spindėjo žodžiai TĖVIŠKĖ, LIETUVA, ŠEIMA, GAMTA ir t.t. O 5–8 klasių mokiniai paruošė informacinį trispalvį stendą „Medis“, kuriame buvo paskelbta medžiaga tema „Lietuvių kūrėjai apie gimtąją kalbą ir knygą“.

 

 

Džiugu, kad ir mokyklos pedagogai paruošė meninę kompoziciją „Ačiū, kartoju, ačiū…“, o kartu su mokiniais pasipuošę vėliavos spalvų apranga dalyvavo ir šventinėje fotosesijoje.

 

Džiugiai, spalvingai, kūrybingai… Taip mes šventėme Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtus renginius. Šventėme ieškodami savęs ir apmąstydami kelią, kuriuo einant tėviškė virsta tėvyne, o TĖVYNĖ – VALSTYBE.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.