Saugaus interneto savaitės veiklos Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre (LKNUC)

Rasa Rusovičiūtė
,
socialinė pedagogė

Vasario 8 d. visame pasaulyje minima Saugesnio interneto diena. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinant saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Lietuvoje minima ne tik Saugesnio interneto diena, bet ir visą savaitę organizuojamos įvairios šviečiamosios veiklos saugesnio interneto temomis vaikams, jaunimui ir suaugusiesiems.

 

Saugaus interneto dienai paminėti, LKNUC mokiniams visą savaitę vyko įvairios veiklos. Parengiamos klasės mokiniai aplikavo, o pradinių klasių mokiniai iš plastilino lipdė „Draugiško interneto“ simbolį – meškutį. Visus mokinių darbelius galima pamatyti LKNUC 1 a. fojė esančioje laikinoje parodėlėje. Taip pat visiems pradinukams buvo paruoštas ir videostendas apie kasdieninį išmaniųjų įrenginių naudojimą ir žalą sveikatai, akcentuojant į prasmingą ir fiziškai aktyvų laisvalaikį, judrias pertraukas. Šis videostendas paskatino pradinių klasių mokinius pertraukų metu pajudėti (pašokti).

 

5–8 ir I–IV gimn. klasių mokiniams buvo suorganizuota PK inspektorės paskaita apie duomenų saugumą, nelegalias programas, pavojus internete ir galimas pasekmes realiame gyvenime. Per IT pamokas, kartu su mokytoja, 5–8 ir I–II gimn. klasių mokiniai diskutavo, kokia yra interneto nauda, kokie pavojai slypi, kaip elgtis saugiai, kur, prireikus, kreiptis pagalbos. Mokiniams buvo pasiūlyta ir praktinė užduotis: pateikus nesaugaus naudojimosi internete pavyzdžius, ištaisyti klaidas nurodant saugius žingsnius. Na, o III–IV gimn. klasių mokinai per šias IT pamokas kūrė plakatus, tema „Saugus ir etiškas elgesys virtualioje erdvėje“, žemesnių klasių mokiniams.

 

Visiems vyresnių klasių mokiniams buvo pasiūlyta ir bendra savaitės veikla – išspręsti galvosūkį-rebusą. Pirmasis teisingai išsprendęs buvo apdovanotas „Draugiško interneto“ prizu.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.