Medalis geram vairuotojui

Angelė Lipšic
,
Klaipėdos l.-d. „Traukinukas“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė
Sonata Kruminienė
,
Klaipėdos l.-d. „Traukinukas“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

2019–2020 m. Lietuvos eismo įvykiuose sužeisti 1058 nepilnamečiai, 14 iš jų žuvo. Matant tokius skaičius, kyla mintis, kad galbūt galima ką nors nuveikti, kad statistika nebūtų tokia liūdna. Artėjant saugaus eismo dienai, mums, Klaipėdos lopšelio-darželio „Traukinukas“ „Aitvarėlių“ ir „Žvaigždučių” grupių mokytojoms Angelei ir Sonatai, kilo mintis pagaminti medalius GERAM vairuotojui, kurio rankose yra atsakomybė už žmonių gyvybes, o ypač – už vaikų gyvenimus.

 

Vaikai dar tiek ne daug supranta apie tykančius pavojus – gali lengvai užsižaisti, užsimiršti, išbėgti į gatvę paskui išriedėjusį kamuolį… Norėjosi saugaus eismo informaciją perduoti vaikams kitaip – artimiau, suprantamiau, įtaigiau, išradingiau. Pasiūlius pagaminti medalius, jie nudžiugo. Skatinami mūsų panoro padėkoti atsakingiems, budriems „dėdėms“ ir „tetoms”, vairuojantiems transporto priemones. Tuo pačiu mes norėjome atkreipti visuomenės dėmesį, kad maži vaikai visada yra šalia – kelyje. Kai ugdytiniai suvokė, kad medalis bus skirtas geram, atsakingam, kultūringam, draugiškam vairuotojui, jie „užsikrėtė” medalių gamyba.

 

Medalių gamyba prasidėjo: vieni kepė medalius krosnyje, kiti juos piešė ant kartono, treti lipdė iš modelino, o kai įsijungė vaikų tėveliai, medalių įvairovė tapo sunkiai nusakoma. Kurdami medalius vaikai išsikalbėjo, pasidalijo patirtimi, nejučia pasikartojo kelio ženklus, šviesoforo spalvas, aptarinėjo situacijas kelyje, vairuotojų elgesį… Visos išsakytos mintys ir patirtys, įgytos žinios atsispindėjo kuriamuose medaliuose. Idėja norėjosi pasidalyti su kolegomis, todėl suorganizavome medalių konkursą, skirtą saugaus eismo dienai paminėti: pakvietėme respublikos ikimokyklinio ugdymo įstaigas prisijungti prie konkurso ,,Medalis geram vairuotojui“, kurio tikslas – skatinti vaikų kūrybiškumą ir sąmoningumą, suvokiant vairuotojų ir pėsčiųjų vaidmenis, susimąstyti apie žmogiškąsias vertybes – gyvybę, sveikatą, atsakomybę už savo elgesį kelyje. Medalių sulaukėme nemažai – iš Vilniaus, iš Šiaulių, iš Kauno ypač, aktyvūs buvo mūsų kolegos klaipėdiečiai – tikromis medalių „gamyklomis“ pavirto lopšeliai-darželiai „Žuvėdra“, „Pingvinukas“, „Boružėlė“…

Klaipėdos policija rūpinasi klaipėdiečių vaikų saugumu ir palaikydami mūsų iniciatyvą, surengė darželio vaikams šaunią saugaus eismo edukaciją. Vaikų džiaugsmui nebuvo ribų, kai darželio sporto aikštelėje pasirodė tarnybiniai kinologų šuniukai, kurie yra protingi ir verti būti policininkų padėjėjais. Policijos bičiulis Amsis visur kišo savo smalsią nosį, mokė vaikus saugaus elgesio gatvėje, atsakinėjo į rimtus klausimus, kuriuos uždavinėjo vaikai, nes jie buvo stipriai pažengę žiniose apie saugų eismą, kurdami medalius. Edukacijos metu visos šalies vaikų pagaminti medaliai atiduoti policijos pareigūnams. Medalius geriems vairuotojams saugaus eismo akcijos metu išdalijo Klaipėdos miesto policijos bendruomenės pareigūnai. Vaikai svajojo, kad jų medalį, kaip garbingą apdovanojimą kelyje gautų vairuojantys mama arba tėtis.

 

Konkurse buvo išrinkti laimėtojai, kurie pagamino originaliausią, meniškiausią, autentiškiausią medalį geram vairuotojui. Jiems įteikti apdovanojimai ir pagyrimo raštai. Direktorės padėkos raštai įteikti visiems dalyviams. Taip pat visi buvome apdovanoti džiugiomis emocijomis ir kūrybiniu polėkiu.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.