Respublikinė matematikos viktorina „Skaičių mūšis“

Snieguolė Stakvilionė
,
Klaipėdos „Verdenės“ prog-jos matematikos mokytoja ekspertė

Gegužės 12 d. Klaipėdos „Verdenės“ progimnazijos matematikos mokytojai (V. Jasinskienė, R. Kantauskienė, S. Stakvilionė) nuotoliniu būdu „Zoom“ platformoje organizavo respublikinę (5 klasių) matematikos viktoriną „Skaičių mūšis“. Viktorinoje dalyvavo net 17 komandų iš Joniškio, Klaipėdos, Salantų, Pagėgių, Kulių, Šiaulių.

 

Viktorinos tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi matematika, ugdyti jų kūrybiškumą, matematinę kultūrą ir mąstyseną, suteikti mokiniams galimybę įvertinti savo gebėjimus. Taip pat viktorinos metu siekta ugdyti mokinių matematikos aukštesniuosius mąstymo gebėjimus ir bendrauti su kitų mokyklų bendraamžiais.

 

Jaunieji matematikai, dirbdami komandose virtualiuose kambariuose „Zoom“ platformoje, sprendė matematinius uždavinius „Quizizz“ aplinkoje. Užduotys buvo pateiktos skirtingos ir įdomios. Mokiniai turėjo įveikti ir iššūkius, pavyzdžiui, per 3 minutes sugalvoti ir pateikti komandos prisistatymą „Prisistatyk per 30 sekundžių“. Renginio dalyviams patiko spręsti kryžiažodį, sudarinėti matematinius žodžius bei sudarinėti teisingas lygybes su romėniškaisiais skaičiais.

 

Sveikiname nugalėtojus!

I VIETA: Klaipėdos Licėjaus komanda (V. Berankytė, M. Butkus, E. Knieta, K. Safronov)

II VIETA: Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos komanda (A. Kotiukas, L. Zikaitė, M. Uselis, L. Urbonas)

III VIETA: Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos komanda (D. Janušauskas, M. Vaišnoraitė, K. Vitkauskaitė, E. Žyžys)

 

Tad linkime visoms komandoms toliau ieškoti atsakymų matematikos labirintuose. Vokiečių matematikas Karlas Frydrichas Gausas yra pasakęs, kad „Matematika yra mokslų karalienė, o skaičių teorija – matematikos valdovė“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.