Martyno Mažvydo atminimui

Aleksas Bartnikas
,
Kūrybinės stovyklos „Palikimas-7“ projekto vadovas

2020 m. minėtos 500-sios Martyno Mažvydo gimimo metinės (nors jo gimimo data tiksliai nežinoma, ji gali būti kiek vėlesnė ar ankstesnė). Kaip ten bebūtų, šis šviesuolis iš tikrųjų nusipelnė pagarbos ir mūsų dėmesio.

 

Nepaisant epideminės situacijos iššūkių, Kaliningrado srities lietuvių kalbos mokytojų asociacija drauge su Vilniaus animacijos mokykla eilinį kartą parengė jau septintąją vaikų ir jaunimo kūrybinę stovyklą „Palikimas“. Projekto mentoriai: animacijos režisierius Valentas Aškinis (Vilnius), dailininkė Jūratė Leikaitė-Aškinienė (Vilnius), pedagogai Tatjana Pavlova (Sovetskas), Elena Vasiljeva (Kaliningradas) ir Aira Gurauskaitė (Vilnius). Nežiūrint į tai, kad dažnai reikėjo naudotis nuotoliniu būdu, jie sugebėjo organizuoti stovyklautojų patrauklią ir prasmingą veiklą.

 

Kūrybiniame projekte dalyvavo Kaliningrado srities moksleiviai, besimokantys lietuvių kalbos, Vilniaus lietuvių namų gimnazistai, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos ir Europos humanitarinio universiteto studentai. Iš viso 37 dalyviai. Jaunieji kūrėjai, naudodami Mažvydo katekizmo teksto turinį, įvairius istorinius šaltinius bei faktus ir Justino Marcinkevičiaus dramą „Mažvydas“, turėjo animavimo „verčiamos knygos“ technika lietuvių ir rusų kalbomis parengti animacijos filmą „Martynas Mažvydas“. Ši kūrybinė užduotis atlikta sėkmingai: filmą jau stebėjo daugiau nei trys šimtai „YouTube“ ir „Facebook“ vartotojų, teko susipažinti su teigiamais atsiliepimais. Kūrybinio projekto dalyvius artimiausiu metu laukia nemažai malonių atvejų: apdovanojimai, filmo pristatymai ir diskusijos.

 

Stovyklos organizatoriai labai dėkingi visiems, kas prisidėjo prie šio projekto. Visų pirma, gimnazijai Vilniaus lietuvių namai, Sovetsko (Tilžės) kūrybos centrui, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijai. Itin reiškiame padėką LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai už suteiktą paramą.

 

Filmo „Martynas Mažvydas“ internetinėje platformoje „YouTube“ nuoroda

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *