Mankšta „Gėlyčių mankštadienis“

Greta Charukevič
,
Vilniaus l.-d. „Gėlynas“ visuomenės sveikatos specialistė

Siekiant paminėti Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo veiklos 30-metį suorganizuota bendra ugdymo įstaigos bendruomenės mankšta „Gėlyčių mankštadienis“. Ji vyko balandžio 24 dieną lopšelio-darželio lauko sporto aikštelėje, o jos tikslas buvo ne tik skatinti ugdymo įstaigos bendruomenės narių fizinį aktyvumą, bet ir formuoti jų sveikos gyvensenos įpročius bei stiprinti tarpusavio ryšius, suteikiant galimybę bendrai dalyvauti sveikatą stiprinančioje veikloje.

Dalyvius, besibūriuojančius į mankštą, pasitiko žaismingos dainelės bei šilti pavasario saulės spinduliai, kurių derinys sukūrė išskirtinę atmosferą ir dar labiau paskatino visus dalyvius dienos pradžią pradėti energingai. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą ugdymo įstaigoje, mankštą pradėjo nuo bendruomenės nariams skirto palinkėjimo, kad atliekami fiziniai pratimai jiems būtų ne tik smagūs, bet ir naudingi! Ši specialistė taip pat trumpai priminė apie visapusišką fizinio aktyvumo naudą sveikatai visais žmogaus gyvenimo tarpsniais. Po šio palinkėjimo ir priminimo, sekė meninio ugdymo (muzikos) mokytojos parengti žemo intensyvumo fiziniai pratimai, skirti dalyvių apšilimui, siekiant geresnio mankštos efektyvumo. Dalyviams apšilus, fizinio lavinimo mokytojas ir visuomenės sveikatos specialistė, skambant vaikų pamėgtų dainelių garsams, demonstravo aukštesnio intensyvumo fizinius pratimus. Šių pratimų metu dalyviams reikėjo atlikti ne tik pritūpimus, šuoliukus, bet ir pasiekti savo kojų pirštukus. Džiugu, kad plačiomis šypsenomis ir gėlyčių atributika pasipuošę dalyviai nestokojo veržlumo bei su malonumu ir atsidavimu atliko visus demonstruojamus fizinius pratimus! Po sėkmingai atliktos mankštos lopšelio-darželio vaikų grupės, kartu su jų mokytojomis, toliau nuotaikingai ir judriai leido laiką lauke, žaisdami žaidimų aikštelėse.

Mankšta „Gėlyčių mankštadienis“ įgyvendinta sėkmingai. Renginio metu dalyvius lydėjo puiki nuotaika ir neblėstanti energija. Bendra mankšta buvo tinkamai pasirinktas būdas formuoti dalyvių teigiamą požiūrį į fizinį aktyvumą, diegti sveikos gyvensenos įpročius bei stiprinti tarpusavio ryšius!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.