Lietuvoje be sienų mus vienija matematika

Gegužės 17 d. grupė Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazijos 6–7 klasių mokinių kartu su mumis, direktorės pavaduotoja ir anglų kalbos mokytoja Egle Grinkevičiene ir matematikos mokytoja Emilita Viskantiene, vyko į Alytaus Dainavos progimnazijos organizuojamą renginį „Mus vienija matematika“. Mūsų įstaigos komandą sudarė mokiniai, kurių pranešimai buvo geriausiai įvertinti gegužės 9 d. mokykloje vykusioje konferencijoje „Aktualių problemų sprendimas pasitelkiant matematiką 2019“. Šio susitikimo tikslas buvo ne tik pasidalyti tarptautinio „Erasmus+“ KA2 projekto „Tapkime matematikais! Ar sugebėsime?“ veiklų gerąja patirtimi, bet ir užmegzti bendradarbiavimo ryšius tarp mokyklų per atrastas sąsajas su matematika.

 

Renginio dalyvius šiltai pasveikino Alytaus Dainavos progimnazijos direktorė Edita Matulevičienė. Ji pastebėjo, kad matematika žmogų lydi nuo pat gimimo ir mus supa visur ir visada. Direktorė pasidžiaugė, kad mokykloje mokėsi ir mokosi daug mokinių, mylinčių matematiką, ir išreiškė viltį, kad mokyklų bendradarbiavimas ateityje bus glaudesnis.

Progimnaziją pristatė šios mokyklos šeštos klasės mokinys Mykolas. Sužinojome, kad mokykla įkurta 1970 m. ir vadinosi Alytaus 5-ąja vidurine, o nuo 2018 m. ji tapo Alytaus Dainavos progimnazija. Mokyklos bendruomenė labai didžiuojasi, kad yra UNESCO asocijuotų mokyklų tinklo narė. Šioje ugdymo įstaigoje mokėsi ir ją baigė daug garsių žmonių.

Šeštokės Gustė ir Liepa Eva renginio šeimininkus supažindino su netrukus šimto metų jubiliejų minėsiančios mūsų mokyklos istorija. Paskui mokiniai, suskirstyti į komandas, žaidė socializacijos žaidimus, kad geriau vienas kitą pažintų. Buvo smagu žiūrėti, kaip abiejų mokyklų mokiniai bendradarbiavo, tarėsi ir linksmai juokavo.

 

Antroji renginio dalis buvo skirta pranešimams anglų, lietuvių ir rusų kalbomis. Alytaus Dainavos progimnazijos mokinys Bernardas pristatė pranešimą apie Rubiko kubą. Po šio pranešimo buvo surengtos mini Rubiko kubo dėjimo varžybos, kurias laimėjo mūsų progimnazijos mokinė Liepa Eva. Ji Rubiko kubą sudėjo per minutę. Renginio šeimininkų atstovė Deira pristatė praktinę veiklą „Matuoju, skaičiuoju ir pažįstu“. Mūsų progimnazijos mokiniai pranešimus parengė šiuo metu labai aktualiomis temomis: Martynas ir Gabija – apie rūkymo žalą, Gustė ir Miglė bei Augustė ir Lėja – apie ekologines problemas, o abi Viltės nagrinėjo jaunimo poilsio problemas. Savo pranešimuose mokiniai ne tik iškėlė problemas, jas pagrindė matematiniais skaičiavimais, bet ir pateikė sprendimo būdus.

Per trečiąją renginio dalį vyko matematinė viktorina. Užduotis šiai viktorinai ruošė tiek renginio šeimininkai, tiek mūsų mokyklos matematikos mokytojai. Tarpusavyje varžėsi mišrios komandos, sudarytos iš abiejų mokyklų mokinių. Mokiniai atliko įvairias logines-matematines ir skaičiavimo užduotis. Tiksliausiai užduotis atlikusi komanda buvo apdovanota saldžiais prizais.

Renginį vedė vokiečių kalbos mokytoja Jurgita Kamandulienė.

 

Džiaugiamės, kad mus vienijanti matematika suteikia galimybę įgyti įvairios patirties ir ja dalytis bei bendrauti ir bendradarbiauti, o „Erasmus+“ KA2 projektas „Tapkime matematikais! Ar sugebėsime?“ padeda susirasti naujų draugų ir bendražygių ne tik tarp projekto partnerių užsienyje, bet ir mūsų nuostabioje Lietuvoje. Tai buvo nepamirštama popietė, kupina matematikos ir naujų potyrių.

 

Eglė Grinkevičienė

Direktorės pavaduotoja ugdymui

Jurgita Stankaitienė

Pradinių klasių mokytoja metodininkė

Emilita Viskantienė

Matematikos mokytoja metodininkė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.