Kai atrandi nelengvą, bet malonų užsiėmimą

Gintauta Dauneckytė
,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė

„Jei jūs sėkmingai pasirinksite darbą ir įdėsite į jį visą širdį, tai laimė pati jus suras“, – teigė Konstantinas Ušinskis. Ši frazė puikiai apibūdina Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje vykstančią popamokinę veiklą. Jau kelerius metus mokykloje visų klasių mokinės turi galimybę išbandyti savo kūrybines jėgas dirbdamos neformalaus ugdymo būrelyje-studijoje „Modern“, kuriai vadovauja savo darbą mylinti technologijų mokytoja Olesia Kablienė, tad nenuostabu, kad šiais mokslo metais merginų, norinčių kurti kolekcijas, buvo neįprastai daug. Nuo pat rugsėjo 1–3 klasių mokinės, susiskirsčiusios į keturias grupes, aktyviai kūrė kolekcijas. Visus mokslo metus vyko ir dar vyksta aktyvus, nenutrūkstantis kūrybinis procesas. Pasak mokytojos, darbo pradžioje buvo keliami aiškūs tikslai ir uždaviniai, kruopščiai ieškoma idėjų, koncepcijos ir medžiagų, kurios padėtų atskleisti planuojamų kolekcijų temas. Kuriant kolekcijas, daug dėmesio buvo skiriama kompozicijai, medžiagoms, modeliavimui, siuvimui ir estetiniam skoniui lavinti. Visos kolekcijos yra labai skirtingos, atskleidžiančios įvairias jaunimui aktualias temas.

 

„Indigo“ yra autorinė 2a klasės mokinės Ievos Vaičiulytės kolekcija. Ši mokinė praėjusiais mokslo metais respublikinėje technologijų olimpiadoje tapo nugalėtoja, o šiemet įgyvendino savo svajonę – sukūrė asmeninę kolekciją. „Indigo“ simbolizuoja gebėjimą iš pirmo žvilgsnio nesusijusius dalykus pamatyti, atrasti ir suprasti kaip nedalomą visumą. Tai galime sugretinti su žmogaus pažinimu. Visiškai tamsus ir nesuprantamas indigo virsta viena didele mozaika, kuri keri savo spalvomis. Kolekcija yra sukurta naudojantis pačios mokinės kurtu audiniu, primenančiu dirbtinį kailį. Ypatingas dėmesys skiriamas kostiumų siluetams, formoms ir spalvoms.

 

Dar dvi kolekcijos yra 1e ir 1b klasių merginų kolektyvinis darbas. Kolekcija „Fatališka-Karinga-Jausminga“ atspindi šiuolaikinės moters interpretuotą įvaizdį ir yra ypatinga tuo, kad kūrėjos sujungė visiškai skirtingas pagal savo savybes medžiagas, taip pabrėždamos kolekcijos temą. Kolekcija „Uni+forma=transformacija“ kurta jaunimui aktualia mokyklinės uniformos tema. Pagrindinė užduotis buvo transformuoti drabužius į modernią uniformą. Mokinės interpretavo įvairių stilių kostiumus, žaismingai bandydamos juos taikyti mokyklinei uniformai, kuri atspindi jaunatvišką maksimalizmą, avangardą, sieja praeitį, dabartį ir ateitį. Drabužiuose įkomponuotos tiek meninės, tiek technologinės subtilybės ir keistenybės. Kolekcija yra nekenksminga aplinkai, nes kostiumai kurti transformuojant senus drabužius.

 

Gegužės 3 d. Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje vyko respublikinis avangardinio meno festivalis-konkursas „Aš kitoks“, tai buvo puiki galimybė parodyti savo darbus. Merginų ir vadovės darbas komisijos neliko neįvertintas – viena kolekcija pripažinta kaip aktualiausia, kita – jausmingiausia, o kategorijoje „Gatvės mada“ kolekcijai „Indigo“ skirta I vieta.

Savo sukurtomis kolekcijomis mūsų gimnazijos mokinės galėjo prisidėti ir prie jaunųjų dizainerių šventės „Banga 2019“, vykusios Palangos senojoje gimnazijoje. Per renginį parodyta 21 kolekcija, jas kūrė įvairių šalies mokyklų jaunieji dizaineriai. Smagu sulaukti gražių atsiliepimų apie savo nuveiktus darbus. Tai puiki galimybė ne tik pačioms pasirodyti, bet ir pasisemti įkvėpimo, susirasti naujų bendraminčių. Tad nenuostabu, kad jau planuojama kita kelionė – Tauragėje pasirodyti dar viename renginyje. Belieka palinkėti vadovei ir merginoms kūrybiškos sėkmės ir ištvermės.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.