„Lego diena“ Šiaulių lopšelyje-darželyje „Pupų pėdas“

Monika Petkauskienė
,
Šiaulių l.-d. „Pupų pėdas“ mokytoja

Žaisdami su lego ikimokyklinio amžiaus vaikai mokosi ne tik tyrinėti: kartu lavėja erdvinė orientacija, mokomasi įgyvendinti idėjas, kurti ir fantazuoti. Tad vasario 3 d. lopšelyje-darželyje „Pupų pėdas“ vyko „Lego dienos“ veiklos. Šių veiklų tikslas – lavinti ir aktyvinti vaikų pažinimo gebėjimus, atskleisti ir skatinti kūrybinį ir intelektinį jų potencialą, įtraukti į praktines veiklas.

Veiklos grupėje pradėtos klausimu: kodėl šiam populiariam konstruktoriui skirtas būtent toks pavadinimas – „Lego“? Tada vaikai buvo supažindinti su šio konstruktoriaus sukūrimo istorija. Išsiaiškinome, kad žaidimo idėja kilo iš Danijos. Bendrovė galėjo rinktis iš kelių pavadinimo variantų: „Legio“ ir „Lego“. Pirmasis variantas asocijavosi su žodžiu „legionas“, o „lego“ buvo garsios danų frazės „leg godt“ (liet. žaisti gerai) trumpinys. Vėliau kompanijos atstovai išsiaiškino lotynišką žodžių reikšmę, kuri reiškė „kartu sudėjus“ arba „aš surinkau“. Taip pasaulį išvydo produktai nauju vardu „Lego“, kurių pavadinimas tapo bendriniu – lego.

Netrukus aiškinomės, iš kokios medžiagos pagamintas lego žaidimas. Šios veiklos tikslas – lavinti vaikų gebėjimą nustatyti medžiagą, iš kurios gaminamos kaladėlės. Eksperimentui atlikti pasitelkėme įvairius medinius, stiklinius, plastikinius daiktus, tyrėme, kurie jų skęsta, o kurie – ne. Vaikai statė įvairius statinius, miestus, tiltus, transporto priemones, namus žmonėms ir gyvūnams.

Panaudojant lego žaidimą galima ugdyti vaikų gebėjimą kūrybiškai spręsti problemas ir eksperimentuojant rasti sprendimus. Naudodami dažus lego kaladėlėmis bandėme piešti, jas aplipdėme plastilinu ir pavertėme kitais daiktais. „Lego dienos“ darželyje metu buvo žaidžiami kiti judrūs žaidimai. Žaisdami juos lavinome vaikų mąstymą, dėmesį, matematinį skaičiavimą, vaizduotę, spalvų suvokimą, stiprinome koordinaciją ir greitį. Vaikus itin įtraukė žaidimas, kurio metu reikėjo išsirikiuoti į dvi eiles vienam priešais kitą, po duotos komandos surinkti raudonos spalvos kaladėles, nusiųsti draugui ir jas sudėti į krepšius.

 

Lego dienos veiklos vaikams labai patiko, suteikė džiugių emocijų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.