Laisvės vėjo malūnėlių edukacija

Zita Rugaitienė
,
bibliotekos filialo vedėja

Pasitinkame 30-ąjį Laisvės pavasarį. Prieš 30 metų kovo 11-oji tapo ypatinga diena, kai drąsi svajonė ir legendiniai žodžiai „Lietuva bus laisva“ virto tikrove. Ši diena išliks susitelkimo, ypatingo bendravimo ir kilnių idėjų simboliu.

Prasmingai datai atminti Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filiale vyko edukacinis užsiėmimas „Sukas laisvės malūnėlis“. Šventiškai pasipuošę į edukacinį užsiėmimą atvažiavo Šiaulių logopedinės mokyklos 2b klasės mokiniai, lydimi mokytojos Giedrės Grigaitienės ir auklėtojos Ligitos Anučauskytės. Bibliotekos darbuotojos pakvietė mokinius gaminti laisvės vėjo malūnėlius ir tokiu būdu prisidėti prie gražios ir prasmingos akcijos. Vėjo malūnėlis – šios šventės simbolis. Renginio pradžioje su vaikais kalbėjomės apie Lietuvą, jos praeitį ir dabartį, gamtos grožį, apie tai, kuo garsus mūsų kraštas. Ši diena mums primena, kad gyvename laisvoje šalyje. Vėliau pakvietėme pasigaminti savo šventinį laisvės vėjo malūnėlį. Užsiėmimo metu vaikai su meile gamino malūnėlius, dekoravo jų sparnelius. Kiekvienas džiaugėsi savo darbeliu. Išbandyti vėjo malūnėlių išėjome į bibliotekos kiemelį. Norime visada būti laisvi ir kad vėjas suktų mūsų laisvės malūnėlio sparnus. Renginys pažadino mažųjų širdelėse tautiškumą ir meilę savo šaliai.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.