Kviečiame apsilankyti Idėjų mugėje

Viktorija Kalaimaitė
,
Informavimo, bendradarbiavimo ir veiklos analizės skyrius

Lapkričio 23 d. mokinius, mokytojus ir visus kitus – smalsius ir besidominčius mokslu bei naujovėmis – kviečiame apsilankyti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamoje mokinių tiriamųjų darbų Idėjų mugėje, pirmą kartą vyksiančioje parodoje „Mokykla 2018“, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Stendais pristatomų projektų ieškokite 3 salės balkone.

 

Šių metų mugėje netrūks netikėčiausių, originalių, kūrybiškų idėjų. Jauniesiems tyrėjams rūpi įvairiausi dalykai – nuo visatos paslapčių ir tolimųjų planetų iki mažulyčių nanodalelių. Mokiniai imasi klimato kaitos tyrimų, bando nustatyti įvairių ligų priežastis, kad būtų galima užkirsti joms kelią, ieško natūralių, žmogui nekenksmingų būdų kovoti su mikroorganizmais, savo tyrimais siekia ilgiau išlaikyti maisto produktų kokybę, gerinti derlių, kuria ekologiškas pakuotes. Vieni karšto vandens gamybai norėtų įdarbinti saulę, kiti – sukurti drabužius su durpėmis, kurie būtų naudingi sveikatos problemų turintiems žmonėms, treti domisi dirbtiniu intelektu. Ir tai tik kelios išradingų vaikų ir jaunimo tiriamųjų darbų idėjos, kurios gali išaugti į ilgalaikius skirtingas problemas sprendžiančius tyrimus ir inovatyvius produktus.

 

Parodos lankytojai kviečiami susipažinti su jaunųjų tyrėjų projektais, pabendrauti su autoriais, o kol mokslininkų komisija rinks inovatyviausią, aktualiausią ar moksliškiausią idėją, atiduoti savo balsą labiausiai patikusiai. Dalyvavusiųjų balsavime laukia loterija ir prizas! Daugiausiai lankytojų balsų surinkusi idėja taip pat bus apdovanota specialiu publikos simpatijų prizu.

Idėjų mugėje savo mokslines idėjas pristatys mokiniai iš visos Lietuvos. Tai puiki galimybė susipažinti su bendraamžių atliekamais tyrimais ir kuriamais išradimais, dalytis patirtimi, diskutuoti. Renginiu siekiama populiarinti mokslines idėjas, sudominti vaikus ir jaunimą tiriamuoju darbu ir paskatinti juos galvoti apie būsimas studijas bei karjerą mokslo ir technologijų srityje.

 

Trečiosios salės balkone greta Idėjų mugės įsikūrusioje Profesijų galerijoje lapkričio 23 d. 13 val. vyks diskusija „Tyrėjo kelias“. Ką suteikia ir kokias duris atveria dar mokykloje įgyti tiriamojo darbo įgūdžiai, įgimtas smalsumas ir išsiugdyta kantrybė, kalbėsime su gydytoja, mokslininke dr. Švitrigaile Grincevičiene, pedagogu dr. Simonu Šabanovu, verslininku Mindaugu Pozingiu ir būsimuoju gydytoju Modestu Gudausku. Visi jie – buvę jaunieji tyrėjai.

Na, o trečiojoje salėje įsikūrusiame mobiliame planetariume galėsite leistis į gyvybės paieškas Visatoje. Gyvybės ženklų ieškosime tolimiausiose aplink Saulę besisukančiose planetose ir sužinosime, kodėl labiausiai gyventi tinkanti planeta yra Žemė.

 

Į Idėjų mugę, diskusiją „Tyrėjo kelias“ ir „Gyvybės paieškas Visatoje“ kviečia Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.