Kvapni edukacija

Birutė Gedžiuvienė

Daugeliui Baisogalos gimnazijos mokinių gruodžio 7 diena buvo neįprasta – jie pirmąkart kūrė kvepalus. Šią edukaciją gimnazijoje organizavo chemijos mokytoja Rūta Jankauskienė. 8–12 klasių mokiniai, naudodamiesi Kultūros paso teikiamomis paslaugomis, gimnazijos laboratorijoje turėjo progą pažinti parfumerijos meną ir sukurti asmeninių kvepalų formulę.

 

Užsiėmimo metu dalyviai išuostė daugiau nei 20 eterinių aliejų, galinčių sudaryti kvepalus. Tai unikali patirtis: mokiniai ne tik susipažino su įvairių augalų natūralių esencijų kvapais, bet ir turėjo atrasti patinkantį kvapų derinį: pasirinkti I ir II–III būsimų kvepalų natas.

 

Gimnazijos antrokė Evelina Sirusaitė taip apibūdino naują patirtį: „Apie šiandienos chemijos pamoką vien geri atsiliepimai! Klasėje vyravo gera nuotaika, dalijomės įspūdžiais. Patiko pagamintų kvepalų kvapai. Visai kitokia patirtis.“ Per keletą pamokų gimnazija prisipildė jaunųjų parfumerių sukurtų unikalių kvapų. Nedideliuose buteliukuose jie iškeliavo į namus. Galbūt ką nors nudžiugins Kalėdų proga.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.