Kūrybos naktis „Ieškau savęs…“

Irutė Lapinskienė
,
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija

„Aš gyvenu Lietuvoj, / Jinai mano širdy…“ (iš mokinių prisistatymo)

 

Prieš rudens atostogas, spalio 25 d., nuo 17 iki 24 valandos Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje šurmuliavo mokiniai ir pedagogai, susirinkę į tradicinę kūrybos naktį „Ieškau savęs…“. Sulaukta didžiulio būrio kūrėjų iš savo gimnazijos ir svečių – iš viso 171 dalyvio. Renginį pradėjo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sigita Vaicekauskienė. Ji džiaugėsi, kad ketvirtą kartą mokiniai ir mokytojai susiburia bendrai kūrybinei veiklai, kad draugystė tęsiasi su Šakių „Varpo“ mokykla, Veiviržėnų Jurgio Šaulio, Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijomis. Pabrėžė, kad šis renginys – tai respublikinio projekto „Žvilgsnis į Lietuvą – Aukštaitija“ (vadovė mokytoja Dalia Zibalienė) dalis. Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Asta Motužienė, laikinai vykdanti direktoriaus funkcijas, sveikindama dalyvius teigė, kad gražiausi yra kuriantys žmonės, palinkėjo visiems atrasti save. Taip pat buvo parodytas mokinių sukurtas filmas „Kūrybos naktis 2018“. Svečiai iš Šakių „Varpo“ mokyklos pasveikino visus trankiais liaudies šokiais (vadovė Vitalija Venienė).

 

Gimnazijos Mokinių parlamento prezidentei Agnei Irkinaitei užbaigus susipažinimo žaidimą, vyko veiklos kūrybinėse grupėse pagal registraciją. Tą vakarą veikė 23 kūrybinės dirbtuvėlės. Svečiai buvo kviečiami eiti gimnazijos istorijos keliu. Dirbtuvė „Laiko ratas“ ruošė kalendorių 4 užsienio kalbomis. „Filmų terapijos“ klasėje buvo žiūrimi ir aptariami animaciniai filmai „Žodžių sodas“ ir „Koko“. „Medžio meistrystės“ dirbtuvėse kvepėjo pjaunamu ir šlifuojamu medžiu. „Meno terapijos“ grupė kalbėjo, kaip menas padeda susitvarkyti su emocijomis. Dirbtuvėlėje „Fizikos spalvos“ buvo statomi makaronų tiltai, teleskopu stebima Kretinga, „gaudoma“ stroboskopu besisukanti raidė. Biologijos kabinete įsikūręs „Nuostabus mikropasaulis“ stebino mikroskopais demonstruojamais įvairių mikrobų, pirmuonių, vėžiagyvių, įvairių augalų ląstelių ornamentais, taip pat 3D akiniais buvo stebima širdies sandara, augalo ir gyvūno ląstelės. Dirbtuvėje „Įdomioji matematika“ buvo ieškoma įvairių uždavinių sprendimo būdų ir žaidžiama šachmatais. Technologijų kabinete veikė tikra raganų virtuvė – dirbtuvėlė „Šalikų marginimas augalais“. „Linksmųjų karikatūrų klubas“ piešė gimnazijos mokytojų šaržus. „Mados studijoje“ ūžė būrys jaunųjų dizainerių, iš senų džinsinės medžiagos drabužių kūrusių žaismingą nėriniuotą kolekciją. Pakaitomis aktų salę drebino grupių „Liaudiškai šokam“ ir „Argentinietiškas tango“ šokiai. Sporto salėje (dirbtuvėlė „Sportas ir sveikata“) krepšinį žaidė, ritminių šokių rate sukosi jungtinės Šakių, Klaipėdos, Veiviržėnų mokyklų ir mūsų gimnazijos mokinių komandos. Kitaip tariant, visa gimnazija ūžė.

 

Vakare mokiniai rinkosi svetainėje „Kibinukas“, o vadovai susibūrė „Pabrėžos arbatinėje“. 21 val. darbo grupėse pagal pageidavimą organizuoti aktyvūs sporto žaidimai ir šokiai, pasiruošimas pristatyti kūrybos darbus. Netrukus antrą aukštą papuošė „Fotostudijos“ paroda „Kūrybos nakties „Ieškau savęs…“ akimirkos“. 23 val. visi vėl susibūrė aktų salėje pasigrožėti mokinių ir mokytojų kūryba. Kiekviena grupė glaustai pristatė savo veiklas. Vieni pasakojo, ką veikė, kiti rodė savo darbus. „Žemaitiu pastuogie“ dirbę mokiniai perskaitė žodžiui „Žemaitija“ sukurtus akrostichus. „Mados studija“ pristatė kolekciją „Atgimęs džinsas“. Klaipėdiškės mokytojos Kristinos Pocevičienės komanda demonstravo juostas, puoštas ornamentais. Alva Giržadienė, mokytoja iš Veiviržėnų, su mokiniais rodė iš molio nulipdytas namų dekoro detales. „Teatro studija“ atkreipė dėmesį į šiandieninio jaunimo problemas – susvetimėjimą ir besaikį bendravimą moderniosiomis technologijomis: suvaidino spektaklį „Susirašinėjimas telefonu“. Ovacijomis buvo sutikta mokytojų darbų kolekcija – šalikai, marginti augalais. „Linksmųjų karikatūrų klubas“ demonstravo mokytojų karikatūras. „Argentinietišką tango“ šoko abiturientės Gabija Berniūtė ir Lina Ruzveltaitė. „Liaudiškai šokam“ grupė visus įsuko į šokio sūkurį: „Oira“, „Kiaulė grikiuos“, „Kazio polka“, „Liublino polka“, „Malūnėlis“, „Granksveras“ sužavėjo ir pačius šokėjus, trepsėjo ir žiūrovai. Prisirodymus užbaigė energingas jungtinis choras, repetavęs dirbtuvėlėje „Dainuojam, muzikuojam“.

 

Janinos Šidlauskienės nuotraukos

Kūrybos nakties valandos prabėgo greitai. Svečiai džiaugėsi šiltu priėmimu, gausybe įdomių veiklų, tradicinės žemaičių virtuvės vaišėmis. Visi sutarė susitikti kitų metų rudenį žiūrėti filmo „Kūrybos naktis 2019“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.