Kūrybinių darbų paroda „Geltoni pūkeliai atrieda per lauką, per ošiančią girią, per pievą“

Milda Piliuvienė
,
Vilniaus l.-d. „Atžalėlės“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė
Zita Kavoliūnienė
,
ikimokyklinio ugdymo vyresn. mokytoja

Ką šiandien vaikai žino apie kilnojamąją metų šventę – Velykas? Spalvinga Velykų šventė yra kupina gilių tradicijų, simbolizuoja viską, kas siejasi su pavasariu – atgimimą, atsinaujinimą, naują pradžią. Vilniaus lopšelio-darželio „Atžalėlės“ „Gandriukų“ grupėje, kalbėdamiesi su vaikais apie artėjančią šventę, išsiaiškinome, koks svarbus ir prasmingas buvo šios didžiosios pavasario šventės laukimas mūsų seneliams ir proseneliams. Velykos – šeimos šventė. Visa Didžioji savaitė būdavo kupina darbų. Kaip teigia etnologas prof. Libertas Klimka, net ir patys mažiausieji „nesėdėdavo užpečky dyki“ – kai suaugusieji tvarkydavosi namuose, vaikai eidavo į mišką ieškoti dar po žiemos speigų likusių žaliuoti žalumynų: bruknienojų, meškauogių ar amalo šakelių. Šiais žalumynais visa šeima puošdavo namus.

 

Šiandien dauguma vaikų Velykas sieja tik su margučių dažymu, daužymu, ridenimu. Virtas ir išmargintas vištos kiaušinis – tai ne tik skanus ir maistingas maisto patiekalas, bet ir visiems labai gerai žinomas Velykų simbolis. Dauguma vaikų žino, kad iš kiaušinių gali išsiristi viščiukai, bet ar iš visų kiaušinių? Kartu su „Gandriukų“ vaikais grupėje pasižiūrėjome trumpą vaizdo įrašą apie tai, kaip kiaušinyje vystosi viščiukas, ir pabandėme išsiaiškinti, ko reikia, kad viščiukai išsiristų iš kiaušinių. Su vaikais išsiaiškinome, kad viščiukai gali išsiristi tinkamai įrengtuose inkubatoriuose arba natūraliu būdu – tupėdamos ant kiaušinių ir juos šildydamos savo kūnu, viščiukus išperi vištos. Tiek dirbtinis, tiek ir natūralus viščiukų išperinimo procesas gali užtrukti iki dvidešimties dienų.

 

Artėjant vienai gražiausių pavasario švenčių – Velykoms, Vilniaus lopšelyje-darželyje „Atžalėlės“ organizavome ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, mokytojų ir tėvų / globėjų kūrybinių darbų parodą „Geltoni pūkeliai atrieda per lauką, per ošiančią girią, per pievą“. Parodos tikslas – skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybiškumą ir domėjimąsi Velykų šventės tradicijomis ir papročiais.

 

 

Vaikai kartu su savo tėvais / globėjais ir mokytojomis iš antrinių žaliavų kūrė velykinius papuošimus – žaismingus viščiukus, kuriais vėliau papuošė darželio teritorijoje augantį medelį.

 

Nuoširdžiai dėkojame kūrybingiems mūsų įstaigos grupių tėveliams / globėjams, vaikams ir mokytojoms už bendradarbiavimą, dalyvaujant organizuojamoje kūrybinių darbų parodoje.

 

Mes, mokytojos, džiaugiamės, kad antrinės žaliavos, „prikeltos antram gyvenimui ir virtusios pačiais netikėčiausiais velykiniais papuošimais“, džiugino ne tik įstaigą lankančius vaikus, tėvus / globėjus, bet ir visą bendruomenę.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.