Kupina veiklos ir patyrimų savaitė Betygalos Maironio gimnazijoje

Sigita Emesone
,
Betygalos Maironio gimnazijos anglų k. mokytoja metodininkė 

Kovo 14–18 d. Raseinių r. Betygalos Maironio gimnazijoje vyko „Erasmus+“ projekto „Smart Classes for Generation Z“  (2020-01-BG01-KA229-079269_4) partnerių iš Bulgarijos ir Šiaurės Makedonijos susitikimas, kuriame dalyvavo Ig-IVg klasių mokiniai. Visos projektinės veiklos vyko pagal iš anksto sudarytą programą.

 

Pirmąją vizito dieną svečius pasveikino mokyklos administracija, mokiniai pristatė savo mokyklą, miestelį, mokymo(si) bazę, supažindino su ugdymo(si) procesu, aprodė Maironio ir kraštotyros muziejus. Taip pat vykome į susitikimą su Raseinių rajono meru. Antrąją susitikimo dieną mokiniai vedė po dvi savo paruoštas matematikos pamokas, naudojo IKT įrankius, pildė pamokos vertinimo lenteles. Po intensyvios darbo dienos Betygalos Maironio gimnazijos mokiniai svečius supažindino su lietuvių tautiniu kostiumu bei liaudies šokiais. Be projektinių veiklų susitikimo dalyviai turėjo galimybę trečiąją projekto dieną aplankyti Trakų pilį ir pakeliauti po mūsų sostinę Vilnių. Ketvirtą dieną mokiniai buvo supažindinti su Edmodo mokymosi platforma ir jos panaudojimo galimybėmis pamokose, stebėta atvira matematikos pamoka I g klasėje. Mokiniai, dirbdami daugiakultūrinėse grupėse, naudodami Edmodo įrankį bei taikydami įgytas žinias, kūrė ir sudarinėjo viktorinas. Taip pat projekto dalyviai apžiūrėjo Raseinių krašto istorijos muziejaus ekspozicijas, nupynė draugystės apyrankes, pasimatavo žemaičių tautinius kostiumus, išbandė audimo stakles. Ketvirtadienio vakaras, kurio metu daug bendrauta, šokta ir dainuota, išties buvo šaunus ir liko įsimintinas.  Paskutinę projekto dieną pasidžiaugėme, kad mokiniai buvo aktyvūs ir motyvuoti, todėl pavyko įgyvendinti suplanuotas veiklas bei pasiekti puikių rezultatų. Žemesnių klasių mokiniai taip pat pabendravo su svečiais iš užsienio, nes buvo sužaista ne viena teniso ir tinklinio partija. Aplankyta poeto Maironio tėviškė.

 

 

Dalyvių akyse – liūdesys, projekto veiklos Lietuvoje baigėsi. Nuoširdus ir draugiškas bendravimas susitikimo metu suteikė daug teigiamų emocijų tiek mokiniams, tiek mokytojams. Na, o kadangi yra sakoma, kad liūdesį puikiai gydo šokoladas, paskutinę dieną vykome į Kauno šokoladinę „Saldita“ gaminti šokolado.

 

Projektą finansavo Europos Komisija. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija nėra atsakinga už bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.