Penkios dienos neįkainojamos patirties

Kovo 7–11 dienomis Akhisar mieste, Turkijoje vyko pirmasis „Erasmus+“ programos projekto „Gyvenimo įgūdžių ir emocinio intelekto ugdymas“ (T.A.L.E.S.)“, kurį koordinuoja Kėdainių „Ryto“ progimnazija, partnerių susitikimas. Jame dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš Bulgarijos, Graikijos, Lietuvos, Rumunijos, Serbijos, Turkijos.

 

Pirmosios dienos rytą delegacijos lankėsi Akhisaro privačioje mokykloje. Mokyklos savininkas Halilas Vehbi Başaran šiltai kalbėjo apie dalyvavimą europiniuose projektuose, pabrėžė, kad jie atveria naujas galimybes plėtoti kultūrinį dialogą, daugiau dėmesio skirti bendravimui, skleisti gerąją patirtį ir kurti novatoriškus ugdymo metodus.

 

Buvome sužavėti sutikimo koncerte mokinių atliktais tradiciniais turkų šokiais ir dainomis. Mokiniai parodė savo klases, įvairias mokyklos erdves, sporto centrą, pristatė įvairioms projekto veikloms parengtą medžiagą. Maloniai nustebino dėmesys, kurį parodė miesto meras Besim Dutlulu. Jis pristatė vietovės istoriją ir akcentavo „Erasmus+“ programų svarbą formuojant žmonių tarpusavio supratimo kultūrą.

 

Pasakos – mūsų projekto veiklų pagrindinis įrankis. Buvo įdomu „sutikti“ pasakų personažus miesto kultūros parke, Bursos mieste apsilankyti tradicinio turkų šešėlių teatro pagrindinių personažų Karagioz ir Hadživat muziejuje. Turėjome neeilinę galimybę stebėti labai smagų šešėlių teatro spektaklį, apžiūrėti muziejaus eksponatus – šešėlių teatro lėles. O grįžę į mokyklą, visų delegacijų mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse – gamino šešėlių teatro lėles ir vaidino improvizuotame šešėlių teatro spektaklyje.

 

 

Mokytojai dalyvavo net dviejuose seminaruose: „CLIL metodas“ ir „Patyčios ir empatijos stoka“. Dar kartą įsitikinome, kad šalys skirtingos, o kylančios problemos labai panašios. Todėl labai naudinga visiems kartu analizuoti, diskutuoti ir ieškoti sprendimų.

 

Daug dėmesio skyrėme vietovės kultūros paveldo pažinimui. Aplankėme senovinį Sardų regioną, Ulu Mečetę ir istorinį Kozahaną, įspūdingą istorinę „Panoramą 1326 Fetih“, Manisos centrą ir miesto kultūros parką. Taip pat aplankėme Akhisar ir senovės Tiateiros muziejus, Efeso miestą.

 

Turkijoje įvyko pirmas „Erasmus+“ programos projekto T.A.L.E.S. partnerių susitikimas. Tai nepaprastai maloni ir naudinga patirtis, paliekanti nepamirštamus prisiminimus visų dalyvių gyvenime ir suteikianti įrankius dirbti nuolat kintančioje ir daugiakultūrėje aplinkoje ateityje. Laukia daug suplanuotų veiklų, o balandžio mėnesį jau numatytas partnerių susitikimas Lukovit mieste Bulgarijoje.

 

Kėdainių „Ryto“ prog-jos „Erasmus+“ projekto T.A.L.E.S. komanda

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.