Konferencija „Nematoma medijų ir informacinio raštingumo pusė“

Marytė Žuromskienė
,
MIR programos koordinatorė, bibliotekos vedėja

Lapkričio 26–27 dienomis surengta Baltijos šalių medijų meno ir informacinio raštingumo (MIR) virtuali konferencija „Nematoma medijų ir informacinio raštingumo pusė“.

 

Dalyvauti pakviesti asociacijos „Žinių ekonomikos forumo“ ir organizacijos „Deutsche Welle Akademie“ atstovai, renginyje taip pat dalyvavo Alytaus Putinų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vyta Šiugždinienė, Medijų meno ir informacinio raštingumo programos, integruotos į mokomuosius dalykus, vadovė ir aš, Marytė Žuromskienė, programos koordinatorė, bibliotekos vedėja.

 

Konferencijos metu galėjome diskutuoti svarbiomis, tačiau rečiau aptariamomis Baltijos šalių medijų meno ir informacinio raštingumo temomis su skirtingų šalių ekspertais, galėjome praktiškai išbandyti MIR ugdomąsias veiklas, dalytis patirtimi su Baltijos šalių organizacijomis.

Tokie susitikimai padeda stiprinti bendrų MIR veiklų koordinavimą ir iniciatyvas, kuriomis siekiama kovoti su klaidinančios informacijos skleidimu.

 

Konferencija vyko anglų kalba, tad buvo verčiama į lietuvių, latvių, estų bei rusų kalbas. Renginį finansavo Vokietijos federacinės respublikos Užsienio reikalų ministerija.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.