Konferencija „Kūriniai kalbina mus ir…“ Marijampolės Sūduvos gimnazijoje

Kristina Rudzevičienė
,
Marijampolės Sūduvos g-jos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja 

Gegužės 6-oji Sūduvos gimnazijoje ypatinga diena. Spaudos  atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga šiais metais vyko tarptautinė konferencija „Kūriniai kalbina mus ir…“, kurioje dalyvavo gausus būrys pranešėjų ne tik iš Sūduvos gimnazijos, Birštono, Kauno, bet ir Danijos, Sakartvelo, Turkijos, Makedonijos. Kadangi konferencija vyko gyvai ir nuotoliu, atsivėrė galimybė išgirsti įvairias patirtis, kaip žmogaus sielą prakalbina kūriniai, lietuvių ir anglų kalba. Buvo linksmų akimirkų, buvo ir iki graudulio suvirpinusių sielą.

 

 

Konferencijos sumanytoja lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja J. Vosylienė kartu su kolege anglų kalbos mokytoja I. Jurčikonyte-Kaminskiene šį renginį organizuoja antrus metus. Džiugu, kad jos ir komandos narės lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos V. Zabilevičienė, K. Rudzevičienė sukvietė gausų būrį pranešėjų – mokinių, mokytojų, rašytojų, netgi su knygomis artimai nesusijusių profesijų atstovų. Gydytojas, rašytojas, visuomenininkas V. Kočiubaitis pristatė knygą „Gydytojai miršta kitaip“, Dr. V. Babonaitė-Paplauskienė, l. e. vedėjos pareigas Maironio lietuvių literatūros muziejaus rašytojų rinkinių tyrinėjimo skyriuje, apžvelgė H. Nagio dienoraščius, laiškus, L. Bitvinskas, redaktorius, rašytojas, pristatė knygą „Tamsieji amžiai/Antivakserio dienoraštis”, papasakodamas, kiek absurdo kūrinys leidžia atpažinti save ir kiek prakalbina skaitytoją. R. Radovičienė, filologė, NT brokerė, poetė, žygeivė, pristatė savo kūrybos eilėraščius ir pasidalijo asmenine penkerių metų žingsniavimo po Lietuvą, Latviją patirtimi. Mokytojos K. Rudzevičienė (Marijampolės Sūduvos gimnazija), M. Jovaišienė (Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjus), J. Večkienė (Raudondvario gimnazija) pasidalijo patirtimi, vertinga ugdant kompetencijas, analizuojant kūrinius, įtraukiant mokinius. Mokiniai iš Marijampolės Sūduvos gimnazijos, Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjaus, Birštono gimnazijos dalijosi savo darbais, kurie ir įdomūs, ir įkvepiantys. Pranešimai anglų kalba  tiek gyvai, tiek nuotoliu atskleidė, ne tik kokios knygos, bet ir filmai, citatos gali keisti gyvenimą.

 

Laikas, skirtas organizuojant, dalyvaujant konferencijoje labai prasmingas, nes įgalina ieškoti įdomių formų, skleistis netikėčiausioms patirtims.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras