Knyga vaiko pasaulyje

Loreta Tamošaitienė
,
Vilniaus l.-d. „Gudrutis“ mokytoja metodininkė

Vilniaus širdyje – Senamiestyje – esantis vaikų lopšelis darželis „Gudrutis“ savo veiklomis gali pradžiuginti ne tik vilniečius, bet ir miesto svečius. Įstaigos vitrininiuose languose rengiamos darbelių parodos, atspindinčios metų šventes, įsimintinas dienas ar jubiliejines šventes. Esame sulaukę daug padėkų ir apdovanojimų, be to, patys ugdytiniai mato, kaip jų darbeliais gėrisi praeiviai.

 

Neturėdami savo žaidimų ir sporto aikštyno veiklas perkeliame į kitoje gatvės pusėje esantį skverą, kurį puošia Montvilos paminklas, Pranciškonų bažnyčios ansamblis. Turistai mūsų klausia, kam skirtas šis paminklas, todėl teko domėtis ir išmokti atsakyti: „Montvila buvo Vilniaus miesto mecenatas, kuris kažkada miestiečiams dovanojo žemės sklypą, jame buvo įrengtas šis skveras.“

 

Kaip ir kitos ugdymo įstaigos, mes dažnai sportuojame lauke, rengiame šventes, vykdome kitas edukacijas. Šis pavasaris ne išimtis – kasdieniai kūno kultūros užsiėmimai atskiroms grupėms ir net individualus mokymas yra puikus būdas leisti laiką ore. Vaikai jaučia norą sportuoti ir dar gauna palaikymą iš praeivių.

Mano „Drugelių“ grupės ugdytiniai (3–4 metų amžiaus) dalyvauja projektinėje veikloje su socialiniais partneriais – Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų skyriumi. Projektas vadinasi „Knyga vaiko pasaulyje“. Nuo mažųjų lopšelio grupės iki pat mokyklos mes kartu sugalvojame įvairių veiklų, skatinančių vaikus domėtis ne tik artimiausia aplinka, bet ir knygomis, jų autoriais, iliustratoriais.

 

Puikus oras šiandien paskatino pakviesti bibliotekos Vaikų skyriaus direktorę Odetą į lauką ir paskaityti ką nors naujo. Esu nustebinta didelio vaikų susidomėjimo ir nuščiuvimo – net ir kitų grupių aktyviai žaidę vaikai subėgo paklausyti.

Mūsų kultūros ir sporto erdvės yra viešos, gerai matomos praeiviams, bet tai mūsų negąsdina. Esame vilniečiai ir tuo didžiuojamės.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras