Kitoks muzikavimas

Jūratė Ančerevičiūtė
,
Šiaulių „Juventos” progimnazijos neformaliojo švietimo skyriaus vedėja

Vasario 6–15 d. Lietuvoje vyko nuotolinis muzikavimo festivalis „Žaidžiu muziką“, kuriame dalyvavo 18-os švietimo įstaigų kolektyvai iš Kauno miesto ir rajono, Kaišiadorių rajono, Gargždų, Panevėžio, Kėdainių, Raseinių, Šiaulių miesto ir rajono, Tauragės, Ukmergės.

 

Festivalio rengėjai – Šiaulių „Juventos” progimnazijos muzikos mokytojai (mokyklos direktorė, muzikos mokytoja metodininkė Rita Tamašauskienė, muzikos mokytojai ekspertai Loreta Mikutienė ir Laimonas Tamošiūnas) Lietuvos vaikus pakvietė drauge su juventiečiais per muzikos pamokas muzikuoti KITAIP – linksmai, išradingai, panaudojant skambančius daiktus ir taip sukuriant savo muzikinį kūrinį.

 

Smagu, kad kvietimas sulaukė muzikos mokytojų dėmesio, kurie į veiklą įtraukė kelis šimtus ugdytinių nuo 11 iki 18 metų, lavino jų kūrybinius, ritminius, improvizacinius gebėjimus ir sudarė sąlygas patirti sėkmę.

 

Dvi savaites festivalio dinamiką ir vyksmą Youtube bei socialiniame tinkle Facebook stebėję žiūrovai, negailėjo pagyrimų, „plojimų” ir patiktukų.

 

Dėkojame festivalio organizatoriams. Ačiū dalyviams už 31 KITAIP atliktą kūrinį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.